Satılık Tekneler

Kıçtan Takmada Dizel Devrimi
1/18/2019 Kıçtan Takmada Dizel Devrimi Dizel yakıtlı motorlar genellikle daha büyük teknelerde tercih edilirken; daha hafif, daha çabuk devirlenen benzinli motorlar, küçük teknelerde yer alıyor. Bir çok dizel motorlu yat sahibinin yaşadığı ortak sorun ise, yatlarında benzinli servis botlarının yer almasından dolayı, farklı yakıt tanklarında farklı tip yakıt taşıma zorunluluğu oluyor. Cox, bu soruna çözüm getiren markaların başında geliyor: Dizel yakıtlı kıçtan takma deniz motorları.

Cox-kıçtan takmalı motor

Tek bir yakıt tankıyla, hem yatın hem servis teknelerinin yakıt ihtiyacını giderebildiği bir çözüm sunan dizel kıçtan takma motorlar, Cox markasının satış direktörü Joel Reid’e göre %75 oranında ticari ve devlet talebi olarak pazarda satılacak. Reid, yeni ürünlerinin daha uzun süreli ve daha uzun mesafeli seyirler yapmak isteyen deniz balıkçılarına hitabedeceğinden emin. Reid; ''Bu yenilik Avrupa piyasalarında kabul gördü. Ancak çok daha farklı bir kültüre sahip Amerika pazarında da henüz cevap verilmemiş ihtiyaçlara karşılık olacağına eminim''. 

Cox-kıçtan takmalı motor.

Dizel yakıtlı kıçtan takma motorlar, benzinlilere kıyasla %25 daha verimli çalışıyor ve ömürlerinin ortalama 3 kat daha uzun olduğu Cox markası tarafından belirtiliyor. Cox’un 300 beygirlik CXO300 kıçtan takma dizel motoru, yaklaşık 375 kilogram ağırlığında. Standart bir 300 beygirlik benzinli motor ise, 250 ile 300 kilogram arasında tartılıyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.