Satılık Tekneler

Hareide Design Konsept Süperyat Projesi
7/26/2016 Hareide Design Konsept Süperyat Projesi Kendi özel plajı da olan konsept süperyat projesi, herkesin başını döndürmeye aday. İki yüzme havuzu, bir helikopter pisti ve bir bahçesi bulunan süperyat gerçek bir efsane olacak. Lüks temelini dayalı süperyatın inanılmaz özellikleri bunlarla da sınırlı değil.

Hareide Design

Sınır tanımayan lüks dünyasının en uç noktalarından birisi olan Hareide Design konsept süperyat projesi, hidrodinamik ev düşüncesine de farklı bir yaklaşım olarak değerlendirilebilir. Norveç’te çalışmalarını sürdürenHareide Design tasarım firması, bir süperyattan beklenilen tüm özellikleri bir araya getirdiği tarzı ile denizlerde efsane olacak konsept projesini kamuoyuna duyurdu.

Hareide Design-2

108 metreye yayılmış olan biri süperyatın burnundaki üçgen havuz, diğeri ise kıçtaki özel plaj ile bağlantılı iki havuz, bir helikopter pisti, bir konser salonu, mükemmel salon ve bar.. Denizde küçük bir konser veya konuklar ile karaoke keyfinin yaşanabileceği ortam, akıllara durgunluk veriyor.

Hareide Design-3

Süperyatın akıllara durgunluk veren en önemli özelliği kesinlikle kıçta yer alan özel plajı. Tasarımcılar süperyatın en arka bölümünde, konukların ayaklarını suya sokabilecekleri bir yapay plaj oluşturmuşlar. Bu bölümde özel simülatörler ile yapay dalgalar da uygulanabiliyor.

Hareide Design-4

Konsept süperyat projesinde sadece lüksün en üst seviyesi değil, aynı zamanda enerji konusunda da teknolojinin en üst seviyesine erişilmiş. Enerji verimliliğini elde edebilmek amacıyla, 300 metre kare solar paneller sayesinde süperyat kıyılarda sessiz seyir yapabilme imkanının yanı sıra, sürdürülebilir enerjiyi kullanacak. Daha uzun seyirleri zorlu denizler için süperyat dizel motorlar ile donatılmış ve yüksek süratlere çıkmak için ise dizel - elektrik kombinasyonu kullanılabiliyor.

Hareide Design-5 Hareide Design-6

Bu yüzen sarayda inanılması zor miktarda iç ve dış mekanlar bulunuyor. 25 metre uzunluğundaki sonsuzluk havuzu kıçtaki plajdan başlıyor ve iç mekanla bütünleşen, bitki ve ağaçlar ile süslenmiş bahçe ile bitiyor.

Güvertesi altı farklı kademeden oluşan süperyatta, bir de yükseltilmiş platformda yemek salonu ve manzara seyri yer alıyor. Bunun bir kademe altında ise yat sahibini ve konuklarını hızla sahile veya en yakın hava alanına taşıyacak olan helikopterin pisti konumlandırılmış.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint