Satılık Tekneler

Feadship’ten Geleceğin Projesi - Choice
9/30/2016 Feadship’ten Geleceğin Projesi - Choice 2016 yılından bu yana Feadship tersanesi, katıldıkları her fuarda süperyat dünyasının geleceğini ve yeniliklerini barındıran konsept projelerini sunarak dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştı. 2016 yılında da gelenek değişmedi. 26. Monaco Yacht Show sırasında, Feadship tersanesi, müşterisinin talepleri doğrultusunda, içeride yapılan beyin fırtınası ve araştırma grubunun çalışmaları sonucunda ortaya çıkan konsept projeyi fuarda sergiliyor.

Choice

Bu yılki konsept proje, süperyatın bulunduğu çevreye hızla uyum sağlayabilmesi düşüncesi üzerine kurgulanmış. Kutuplara yapılan keşif gezilerine çıkabilecek süperyatlar, son iki yıldır endüstrinin üzerinde en çok durduğu konu ve Feadship’in yeni 74,50 metrelik konsepti bu konuya yeni bir boyut kazandıracak.

Choice adı verilen proje, daha önceki geleceğin konsept projeleri X-stream, F-stream, Breathe, Aeon, Qi ve Relativity projelerinin izinden gidiyor. Tersanesinin tecrübeli tasarımcısı Ruud Bakker, yeni proje hakkında fikirlerini şöyle tanımlıyor; “Choice üzerindeki düşüncelerimizin özü, yat sahipleri için artan oranda önemli hale gelen dönüşüm kabiliyeti oldu. Bu yeni konsept ile beklediklerinden daha fazla seçenek vermek arzusundayız. 74,50 metrelik Choice özgür bir keşif süperyatı. Canlandırıcı, heyecan verici yerleri keşfetmeye hazır.”

Choice2

Choice süperyatının benzersiz bir güç ünitesi bulunacak. Süperyatın her iki yanında bulunan iki mini Feadship, hem pervaneleri ile geminin yol almasına katkıda bulunacak hem de arzu edildiğinde yattan ayrılabilecek. Böylelikle gemi demirdeyken, tender hizmet teknesi olarak görev yapacaklar.

Ana gemiden ayrılmak için başka alternatiflerde sunuluyor. Yatın en üst güvertesinde bulunan drone ve garajında bulunan amfibi tekne de, konukları karaya ulaştırabilecek. İstenirse ana gemiden uzakta, iki konuk amfibi teknede de bir gece gökyüzünü seyrederek geçirebilir, konaklayabilir. Yüzme platformu güvenle tekneye geçmeyi sağlamasının yanı sıra, yüzme veya dalış için de pek çok özellik ile donatılmış.

Ana geminin ayrıca demirdeyken, tender teknelerinden şarj eden bağımsız kendi elektrikli güç ünitesi bulunuyor. Bu düzenleme büyük kargo gemileri tarafından kullanılan, yavaş buharlı güç ünitesi olanağı da temin etmektedir. Demirdeyken sessizliğin yanı sıra, ana gemi buharlı güç ünitesini kullandığında çok sessiz, nerede ise bir fısıltı düzeyinde ses çıkartmakta.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint