Satılık Tekneler

Dünyanın İlk Hidrojenli Süperyatı Aqua!
2/5/2020 Dünyanın İlk Hidrojenli Süperyatı Aqua!

Yakıtı hidrojen olan ilk süperyat için ortaya çıkarılan projelerden biri de, Hollandalı Sinot Yacht and Architecture Design firmasından geldi. İlk defa Monaco Yacht Show’da minyatür bir modeliyle tanıtılan süperyat tasarımı, 367 feet boyunda.

 
 

Hayata geçirilirse, dünyadaki ilk hidrojenli süperyat olacak olan proje, en üst düzey lüks unsurları barındırıyor. Sofistike tasarımıyla fark yaratan süperyat, sıvı hidrojeni depolamak için iki adet 28 tonluk vakumlu tanklara sahip olacak. Tasarımda, tankların şeffaf olması ve yatın tam merkezinde, içindeki kişilerin görebileceği bir noktada bulunması dikkat çekiyor.

 
 

Maksimum sürati 17 knot olarak hesaplanan tasarım, 3,750 deniz mili menzil sunacak. Toplamda 14 misafir ve 31 mürettebat kapasiteleri bulunan süperyatın ana yemek bölümü, 14 kişilik olarak düşünülmüş.

 
 

Tasarımının beş ay sürdüğü belirtilen hidrojenli süperyatta, geniş açık ve kapalı yaşam alanları mevcut. Kamaralarda tavandan yere kadar uzanan camlar tercih edilmiş. 

Kaynak : Sinot Yacht and Architecture Design

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.