Satılık Tekneler

Dünyanın İlk Elektrikli Trawler’ı ''Eegle 20''
10/13/2021 Dünyanın İlk Elektrikli Trawler’ı ''Eegle 20''

Eegle 20

Eegle 20, dört adet 150 kW’lık elektrik motorlarıyla 20 knot sürate çıkabilecek! Dünyanın ilk tam elektrikli trawler tipi motoryatı olarak lanse edilen model, dizel rakiplerinin performansına adeta taş çıkarıyor. 

Eegle 20

İsviçreli girişim firması Eegle’ın İspanyol Bravo Yacht Design ile birlikte tasarladığı model, 20 metre boyunda ve tamamen elektrik gücüyle 80 deniz mili menzile sahip. Daha uzun mesafeli seyirler için benzinli jeneratör desteği bulunan motoryat, bu sayede 7,5 knot süratle 1000 deniz mili mesafe katedebiliyor. Motoryatın gelecek yıl suya inmesi bekleniyor. 

Eegle 20

Su kesimi oldukça kısa olan motoryatın lityum ion bataryaları su hattının altında, merkeze konumlandırılmış. Bu sayede son derece düşük ağırlık merkeziyle, sallanma minimize edilerek fin dengeleyicilerle birlikte hayli etkili sonuç alınıyor.

Eegle 20

Dört adet 150 kW’lık elektrik motorları, geleneksel dizellere göre çok daha az yer kaplayarak servis botu garajı için fazladan alan yaratıyor. Komplike soğutma sistemlerine de ihtiyaç duymayan itiş sistemi, alışılagelmiş makine dairesi gerektirmiyor. 

Eegle 20

Motoryatın flybridge güvertesindeki hardtop tavanın üzerinde, 9kW güç üretebilen güneş panelleri mevcut. Sadece güneş enerjisiyle elde edilen enerjiyle motoryat 3,5 knot süratle seyredebiliyor. 

Eegle 20

Teknik detayları:

Boyu: 19,73 metre
Genişliği: 5 metre
Ağırlığı:: 22,9 ton
Yakıt kapasitesi: 1000 litreYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.