Satılık Tekneler

Dev Yelkenli Tekne Comanche
10/22/2014 100 feet’lik yelkenli yat, sadece dünya rekorlarını alt etmek için üretildi ve ABD’de suya indirildi! 100 feet boyundaki dev yelkenli tekne, ABD’nin Maine kentinde suya indirildi. Süper-hızlı yapısıyla dünya rekorlarına kafa tutacak bir yelkenli olmaya hazırlandığı kesin. Şuanda Newport’ta salma ve arması, deniz testlerine hazır hale gelmesi için kurulmakta. Comanche adı konan süper-hızlı performans yelkenlisinin sahibi; Silicon Valley (Silikon Vadisi) ile Netscape’in kurucusu ve patronu Dr. Jim Clark.
 
Mükemmel sürat ile okyanus rekorlarını kırmak için VPLP ve Verdier tarafından tasarlanan yelkenli, Dr. Clark’ın 47.7 metrelik Frers tasarımı Hyperion, 90 metrelik Dykstra ve 21 milyon Euro’luk J-Class Endeavour II’un ardından yeni oyuncağı. Yeni Comanche projesinin dümenciliğini ise eski Puma Volvo 70’in dümencisi Kenny Read yapacak. 

Dev Yelkenli Tekne Comanche

ABD’deki Hodgdon Yachts tarafından üretilen Comanche’nin tasarımı için Clark ve Read, Avrupalı VPLP ve Guillaume Verdier ile anlaştı. Bu ekipler rekor sahibi çok gövdeliler ve IMOCA 60’ların tasarımlarıyla, işlerinde dünyada öncü kabul ediliyorlar.
 
100 feet boyundaki Comanche’nin içinde hiç bir dekorasyon-döşeme hatta tuvalet bulunmuyor. Comanche’nin tasarımında, 100 feetlik maxi Perpetual Loyal’dan esinlenildi. Bu üstün performanslı yelkenliden bile hafif olan Comanche’nin, canting keel salması, L daggerboard’ları ile okyanuslarda rekor kırması işten bile değil gibi gözüküyor.
 

http://www.hodgdonyachts.com/


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.