Satılık Tekneler

Conrad'ın Kırk İki Metrelik Projesi : C-140
7/4/2024 Conrad'ın Kırk İki Metrelik Projesi : C-140 Conrad, kırk iki metrelik yeni projesini tanıttı. İlk defa 2022 Monaco Yacht Show’da paylaşılan projenin detayları dikkat çekiyor. 

C-140

Tek direkli gezi sınıfı bir yelkenli yat olan C-140, Polonyalı tersane tarafından 2026 yılında suya indirilecek. İç ve dış tasarımı Frank Neubelt Yacht Designs tarafından yapılan projenin satışı 2022 yılında gerçekleşmişti. Tecrübeli bir yelkenci ve yarışçı olduğu öğrenilen sahibinin talepleri doğrultusunda şekillendirilen proje, yarı özel bir  tasarım olarak açıklandı. Mimarisi ve mühendisliği, Deltamarin ile Conrad’ın kendi ekibinin ortak çalışması neticesinde ortaya çıkarıldı. Tasarımın flybridge güvertesi, bu boyutlarda performans odaklı bir yelkenlide daha önce görülmemiş bir unsur olarak karşımızda.

C-140

Yelkenlide üç misafir kamarası bulunuyor. Bunların yanı sıra, süit banyosu ve kıç taraftaki plaj kulübüne doğrudan özel erişimi olan tekne sahibi süiti var. Mürettebat bölümünde ise yedi kişilik kapasite yer alıyor.

C-140

Tasarımın en önemli özelliklerinin başında, Alu/Alustar gövdesi ve hafif karbon üst binası geliyor. Cenovanın haricinde Code-0 yelkene de sahip olan yelkenli, teleskopik salması sayesinde 6 metreye kadar derinleşebilen draftıyla üstün bir yelken performansı ortaya koymak üzere tasarlandı. Dört kanatlı 360 derece pervanesi, C-140’ın motorla 12 knot seyir süratini garanti ediyor

conradshipyard.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint