Satılık Tekneler

Çin’in İlk Uçak Gemisi Testlere Başladı
24.04.2018 Çin’in İlk Uçak Gemisi Testlere Başladı Çin, tamamen kendi inşa ettiği ilk uçak gemisinin deniz testlerine başladığını açıkladı. Dalian Limanı’ndan palamar çözen dev uçak gemisi, geçtiğimiz yıl bu zamanlarda suya indirilmişti. Bir yıl süren çalışmalarda, geminin silahlandırılması ve son rötuş işlemleri tamamlandı. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in, orduda modernleşmeye gitmesinin meyvelerinden biri olarak görülen geminin testlere başlaması, Çin Donanması’nın 69. Yıl dönümüne denk getirildi.

Çin’in İlk Uçak Gemisi

Çin Donanması’nın ikinci uçak gemisi olan bu geminin, ismi ve resmi olarak ne zaman hizmete başlayacağı açıklanmadı. İnternete sızan fotoğraflar ve Taiwan Hükümeti’nin açıklamaları neticesinde bilgi edinilen geminin, 2020’de hizmete başlayacağı uzmanlar tarafından yorumlanıyor. Devlet sırrı olarak gizlenen bu bilgilerin ötesinde, Taiwan’ın yaptığı açıklamalara göre Çin, iki yeni uçak gemisinin daha yapımını sürdürüyor. Çin donanmasının sahip olduğu ilk uçak gemisi ise, 1998 yılında Ukrayna’dan ikinci el olarak satın alınıp refit yapılarak donanmaya katılmıştı.

Tamamlanan ve testlere bu hafta itibariyle başlayan uçak gemisinin yine, Çin üretimi Shenyang J-15 tipi savaş uçaklarına uygun tasarlandığı belirtiliyor. 

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.