Satılık Tekneler

Cannes’ın Yıldızı: Riva 90 Argo
9/26/2019 Cannes’ın Yıldızı: Riva 90 Argo Avrupa’nın en önemli yat fuarlarının başında gelen Cannes Yachting Festival’da lanse edilen Riva’nın yeni flybridge modeli Argo 90, fuarın yıldızlarındandı. Adını Antik Yunan’ın efsane gemisi Argo’dan alan motoryat, akışkan ve dinamik çizgileriyle göz kamaştırdı. 

Boyu 28,5 metre olan yeni Riva Argo 90; 6,5 metre genişliğe sahip. Riva’nın önceki başarılı modelleri 
100’ Corsaro ve 110’ Dolcevita’nın üzerine geliştirilen yeni Argo 90 projesi, Officina Italiana Design ve Ferretti Group’un Ürün Strateji Komitesi’yle beraber Mühendislik Departmanı’nın bir ürünü. Aerodinamik çizgileri ve tamamen yenilenmiş flybridge tasarımının ötesinde geniş gövde camları, büyük ana güverte pencereleri ve kıç taraftaki yanal cam yüzeyleriyle fark yaratıyor.

Riva Argo 90

Motoryatın kıç tarafında yer alan garajda, Williams Sportjet 395 servis botuyla birlikte bir adet jet ski taşımak mümkün. Üstelik ikisini de indirmeden, kullanılmak istenilen taşıtı suya indirebilme lüksü de sağlanmış. 

Yeni Riva 90 Argo, 30 metrekarenin üzerinde kokpit alanı, rahatlama ve sosyalleşme alanlarının ötesinde yemek alanı da sağlıyor. Ek olarak güneşlenme alanı için, oturma grubundaki koltuklar ve sehpa birbirine yaklaşarak 6 metrekarelik bir güneşlenme minderine dönüşebiliyor. Yine bu kısım istenildiğinde 8 kişilik yemek masası olarak da kullanılabiliyor.

Yaklaşık 40 metrekarelik salon bölümü yine ana güvertede yer alıyor. Televizyon grubu, oturma grubu ve yemek masası bulunan ana salonun yanı sıra, mutfak ve yükseltilmiş dümen istasyonu aynı güvertede yer alıyor. 30 metrekarelik tekne sahibi kamarası ve kamaranın hususi açık güvertesi oldukça ilgi çekici. 

Riva Argo 90

Motoryatın alt güvertesinde 3 adet VIP kamara var. Alt güvertenin kıç bölümünde kalan diğer bir kamara ikincil tekne sahibi kamarası olarak tasarlanmış. Mutfaktan ayrıca bir girişi daha olan mürettebat bölümü ise, alt güvertenin baş tarafında. 

Riva, yeni 90 Argo modelinde, önceki Dolcevita modelindeki gibi ‘infinity deck’ tasarımını uygulamış. Motoryatın başüstünden kıç güvertesine, engelsiz biçimde misafir erişimine olanak sağlayan bu tasarım flybridge ile birlikte kokpit ve başüstü güvertesine bağlantı sağlıyor. Geniş bir yaşam alanı sunan flybridge’de, L şeklinde bir oturma grubu ve yemek bölümü de ayrıca yer alıyor.

Standart olarak çift MTU 12V 2000 M96L motorlarla donatılan Argo, 1948’er beygir güç üretebilen motorları sayesinde 26 knot sürate erişebiliyor. Seyir sürati 22 knot. Opsiyonel olarak sunulan daha güçlü motorlarla, Riva Argo 90’ın 28 knot sürate çıkabildiği belirtiliyor.

Lionel Richie

Riva’nın yeni 90 Argo’su ile birlikte Ferretti Yachts, Pershing, Itama, Custom Line ve Wally markalarının lansmanlarını, Cannes Yachting Festival’da özel bir geceyle davetlilerine sundu. Ferretti Group’un Yacht Club de Monaco ile birlikte düzenlediği muhteşem ‘All Night Long’ konserinde, dünyaca ünlü pop müzik sanatçısı Lionel Richie sahne aldı. 

 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.