Satılık Tekneler

Cannes’da ''Grand Soleil 52 Performance'' Rüzgarı
9/13/2023 Cannes’da ''Grand Soleil 52 Performance'' Rüzgarı Cantiere del Pardo, yeni Grand Soleil 52 Performance’ı tanıtıyor.

Gs52

İtalyan yat endüstrisinde 1973’ten beri önemli adımlar atan tersane, dünyaca ünlü yelkenli yat markası Grand Soleil’in en yeni modelini Cannes Yachting Festival’da lanse ediyor. 

Gs52

Markanın 1987’de German Frers tasarımı olan orijinal Grand Soleil 52 modelinin çizgilerinden esinlenilerek ortaya çıkarılan yeni tasarım, Matteo Polli ve Nauta Design imzalarını taşıyor. Cannes’da ilk defa tanıtımı yapılan, stabil seyir ve performans odaklı bir model olan yeni Grand Soleil 52 Performance’ın ayrıca “Race” versiyonu da tasarlandı. 

Gs52

Konforlu ve ferah iç mekanlar sunan yeni yelkenlinin C şeklinde bir mutfak tasarımı var. Mutfakta toplam 172 litre kapasite sağlayan üç ayrı buz dolabı ve dondurucu yer alıyor. Üç kamaralı düzende tekne sahibi kamarası, kendine özel banyosu ile baş tarafta konumlandırılmış.

Gs52 Gs52

VIP kamara kıç tarafta, çift kişilik yatak bulunan misafir kamarası ise iskele tarafta karşımıza çıkıyor. İç mekanlarda şık krom detaylar tüm seçeneklerde standart olarak sunulurken, meşe ve gri meşe seçenekleri alıcının zevkine bırakılıyor. 

Gs52 Gs52

Yeni Grand Soleil 52 Performance’da tamamen kolay kullanım odaklı 4 vinçli güverte düzeni düşünülmüş. Anayelken iskotasının yeri sabit ve self-tacking cenova var. Yelkenlinin regatta odaklı Race versiyonunda ise 6’lı vinç düzeni, trim edilebilen boyuna cenova iskotası arabaları ve anayelken iskotası arabası var. Bu versiyonun yelken alanı da daha geniş ve standart versiyona göre 90 cm daha uzun bowsprit tercih edilmiş. 

Gs52 Gs52

Teknik özellikleri:

Performance versiyon boyu: 17,05 metre
Race versiyon boyu: 17,95 metre
Gövde boyu. 16,20 metre
Maksimum genişliği: 5,15 metre
Draftı: 2,90 metre
Ağırlığı: 16.500 kg
Motor: Volvo Penta 75 beygir saildrive
Su kapasitesi: 600 litre
Dizel yakıt kapasitesi: 400 litre

Gs52 Gs52

www.grandsoleil.net

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.