Satılık Tekneler

‘Aşağı Yarışı’ İstanbul Boğazı’ndan Start Aldı!
7/5/2019 ‘Aşağı Yarışı’ İstanbul Boğazı’ndan Start Aldı!

Yelken camiasında ‘Aşağı Yarışı’ olarak bilinen ve her yıl İstanbul Boğazı’ndan Ege sularına doğru start alan Deniz Kuvvetleri Kupası, Çengelköy açıklarında saat 13.00 itibariyle verilen start işaretiyle başladı.

‘Aşağı Yarışı’ İstanbul Boğazı’ndan Start Aldı!

Bu yıl 49.’su düzenlenecek olan büyük yarışa, IRC ve destek sınıflarında 45 tekne kayıt verdi. Yarışın bu yılki resmi sponsoru TEB Özel Bankacılık.

‘Aşağı Yarışı’ İstanbul Boğazı’ndan Start Aldı!

Filonun en kalabalık grubu, 14 tekne ile IRC0 sınıfı oldu. Kuvvetli sayılabilecek, 20 knot’a yaklaşan rüzgarda start veren ekipler Deniz Kuvvetleri Kupası kapsamında 9 Temmuz’a kadar mücadele verecek. Yarışın ilk etap rotası 165 deniz mili ve ikinci etap rotası 130 deniz mili olarak açıklandı. İstanbul’dan start eden ekiplerin ilk durağı Bozcaada olacak. İkinci etap ise, Bozcaada Sığacık rotasıyla Deniz Kuvvetleri Kupası sona erecek. 10 Temmuz’da Sığacık’da düzenlenecek olan ödül töreninin ardından, yarış filosu Bodrum’a seyredecek ve 4 gün boyunca Çakabey-938 ve Turgutreis yarışlarını yapacak.

 

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.