Satılık Tekneler

Arcadia 85
11/27/2014 Geçtiğimiz hafta sona eren Fort Lauderdale International Boat Show’da, İtalyan marka Arcadia ilk kez Amerika pazarında sahne aldı.

 

Arcadia 85 feetten 115 feete kadar tamamen solar paneller ile kaplı muhtelif büyüklükte tekne üretiyor.Palm Beach County HMY Yat firması,  Arcadia’nın Kuzey Amerika'da özel satıcısı olarak tanıtıldı ve Arcadia 85 Pazartesiden Perşembeye kadar denizde müşterilere test yaptırıldı.  

Arcadia yatları çift sırlı solar panelleri sayesinde çevre dostu teknolojileri ile çok iyi bilinmektedir. Aynı zamanda hybrid – elektrikli güç üniteleri ile de hem sessiz hem de sıfır emisyon değerlerine sahiptirler. 

Amerika pazarı için lansmanı yapılan Arcadia 85 US Version çevre dostu, yenilikçi özellikleri ile dikkat çekiyor. "Yüzde 30 güneş, yüzde 40 su, yüzde 10 hava, yüzde 20 toprak eşittir yüzde 100 Arcadia" sözü ile misyonunu özetleyen Arcadia, yeni nesil tekne inşa sektörünün gidişatını da gösteriyor. 

Arcadia 85

Teknoloji ve sadeliği bir arada sunan Arcadia 85', farklı çizgileri ustalıkla buluşturuyor. Çift katlı camlarla kaplı tekne, denizi adeta ayağınıza getiriyor; maksimum görüş ve ferahlık sağlıyor. Bol güneş ışığı da çabası... 

Sürgülü güneş siperliği, koruma elemanı olarak kullanılmasının yanı sıra teknedekilerin mahremiyeti de düşünülerek tasarlanmış. 4 kilovatlık güneş panelleri, kaplı üst yapı ve pis su arıtma düzeneği, inşa sürecini ve maliyeti azaltan montaj sistemi ile yenilikçi ve ekolojik özelliklerinin başında geliyor. Gövde tasarımı da daha az enerji harcanması için özel malzemeler kullanılarak inşa edilmiş.

Arcadia 85

Açık renklerde tercih edilmiş oturma ve yemek grupları ferahlık hissini pekiştiriyor. İtalyan mobilya ve dekorasyon markası Poltrona Frau Group işbirliği ile hazırlanan mekânlar ayrıca kişiselleştirilebilme özelliğine sahip. Mesela salondaki şık mobilyalar ve yerleşim planında değişiklik yapılabiliyor. Geniş mutfak ve yemek bölümü yine ana bölümde yer alıyor. Dümen mahallindeki iki adet deri koltuk mekânın şıklığını tamamlıyor. Konaklama alanlarının yer aldığı alt bölümde, mürettebat için baş tarafta oldukça geniş bir yer ayrılmış. 

Arcadia 85

Bunun dışında, yine baş tarafta VIP kamara konumlandırılıyor. İskele ve sancakta iki adet tek kişilik yatağı bulunan birer kamara ile vasatta, teknenin enini kaplayan, ayrı bir giyinme bölümü olan ana kamara yer alıyor. Tekne sahibinin tercihine göre ana kamaraya jakuzi konulabiliyor. Mürettebat alanı hariç beş kamaralı olarak da tasarlanabilen Arcadia 85'in, iç planında değişiklikler yapılabiliyor. Makine dairesi ve bot garajı da bu bölümde bulunuyor.

www.arcadiayachts.it

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.