Satılık Tekneler

Antalya'da Tersanede Yangın Çıktı!
04.04.2018 Antalya'da Tersanede Yangın Çıktı! Dünyanın önemli süper lüks yat üretim merkezleri arasında yer alan Antalya Serbest Bölge’de yangın çıktı. Yangında, yapımı devam eden 2 yat ve 1 tekne yandı. Yangın, yaklaşık 1 saatlik çalışma sonunda kontrol altına alınırken, ilk belirlemelere göre zararın yaklaşık 40 milyon dolar olduğu öğrenildi.

Antalya'da Tersanede Yangın Çıktı!

Yangın saat 09.30 sıralarında, tekne kiralama, bakım ve onarımı yapan bir tersanede, yapımı süren bir yatta henüz belirlenemeyen nedenle çıktı. İç bölümünde başlayan yangın hızla büyüyerek yatı sardı. Alevler daha sonra, yine yapımı devam eden ikinci bir yata sıçradı.

Antalya'da Tersanede Yangın Çıktı!..

Tersane içindeki 3 farklı hangara yayılan yangına, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra, Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait arazözler müdahale etti. Antalya Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne ait Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı da (TOMA) alevlere müdahale etti. Tersane çalışanları ise, yapımı devam eden tekne ve yatları bölgeden uzaklaştırdı. Kimyasal maddelerin bulunduğu bölgede, patlama riskine karşı da önlem alındı.

Antalya'da Tersanede Yangın Çıktı!.

Yangında dumandan etkilenen bazı tersane çalışanları ile itfaiye erlerine, sağlık ekipleri olay yerinde müdahale etti. Yangında, yapımı devam eden biri 30 metre, diğeri 25 metre uzunluğunda 2 yat ile, 10 metre uzunluğunda bir tekne tamamen yandı. Tekne ve yatların bitme aşamasına geldiği belirtildi.

Antalya'da Tersanede Yangın Çıktı!,

Yangının yapımı devam eden bir teknede başladığını belirten Antalya Serbest Bölge AŞ Genel Müdürü Zeki Gürses; "Teknenin iç bölümünde başlayan yangın büyüyerek tersane içine sıçradı. Ardından bakım ve onarım için getirilen diğer bir tekneye sıçradı. Çok sayıda ekip müdahale etti. Ekiplerin hızlı müdahalesiyle yangın söndürüldü" dedi. 

Antalya'da Tersanede Yangın Çıktı!,,

Kaynak : www.hürriyet.com.tr

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.