Satılık Tekneler

95 Metre Bliss Suya İndi
5/18/2021 95 Metre Bliss Suya İndi Feadship, 95 metre boyundaki ‘Project 1009’ adlı süperyat projesini tamamladı ve suya indirdi. Feadship’in Makkum, Hollanda’daki tesislerinde yapımı tamamlanan ve törenle suya indirilen süperyatın adının ‘Bliss’ olduğu öğrenildi. 

Feadship-Project 1009

Eylül 2019’da sadece bir gövde halinde Makkum’a getirilen ‘Project 1009’,  De Voogt tarafından tasarlandı. İç mekan tasarımlarını Remi Tessier yaptı. Son derece çağdaş bir süperyat olan Bliss, dizel-elektrik itiş sistemiyle donatıldı. 

Feadship-Project 1009

Tamamen sahibine özel tasarlanan süperyatın, tasarım aşamalarının tümünde sahibi de yer aldı. Tecrübeli bir yatçı olarak açıklanan Bliss’in sahibi, sadece tasarımda değil, yapım sürecinde de yer alarak çalışan ve mühendislerle fikir alışverişlerinde bulundu. 

Feadship-Project 1009

Süperyatın iç hacmi 3000 GT olarak hesaplandı. 9 kamaraya sahip olan Bliss; misafirlerine birden fazla salon bölümü, geniş spor salonu ve sağlık merkezi gibi yaşam alanları sağlıyor. Süperyatın güvertesinde büyük bir yüzme havuzu ve istenildiğinde spor ve oyun alanına dönüşebilen helikopter pisti yer alıyor. 

Feadship-Project 1009

Polar Code standartlarında inşa edilen süperyat Bliss, 6 bin deniz mili menzil sunuyor. 

Fotoğraflar: Feadship

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint