Satılık Tekneler

24 Milyon Euro’luk Amfibi Katamaran!
1/10/2021 24 Milyon Euro’luk Amfibi Katamaran! Pagurus Catamaran

Lazzarini Design Studio
, 25 metre boyunda ve amfibi versiyonu 24 milyon Euro’yu bulacağı hesaplanan, katamaran konseptini tanıttı. Tasarımı ve teknolojisiyle geleceğe atıfta bulunan bir konsept olan Pagurus, güneş ve su sürtünmesiyle üretilen enerjiyle ile çalışıyor.

Pagurus Catamaran

İlk etapta askeri araç olarak tasarlanan konseptin ‘Pagurus’ adı, Latince’de yengeç anlamına geliyor. Tasarım olarak da yengeci andıran görüntüsü, oldukça modern unsurlar barındırıyor. 

Pagurus Catamaran

Katamaran gövdeli lüks bir motoryat olan ve aynı zamanda karada da hareket edebilen konsept, 8 kişilik misafir grubunu ağırlayabiliyor. Mürettebat sayısı ise 4 kişi. Pagurus’un yaşam alanları iki gövdeye paylaştırılmış halde. İki gövde, köprü güvertesiyle birbirine bağlanıyor.

Pagurus Catamaran

Gövdelerin altında yer alan vida şeklindeki 6,5 metrelik çelik silindirler sayesinde, karada ilerliyor. Suda seyrederkende, bu silindirler sayesinde elde edilen sürtünme enerjisi yatın bataryalarını şarj ediyor. Köprü güvertesinin altında kalan elektrikli vinç platformu ile, karadayken tekneye araç yükleme-indirme yapılabiliyor. 

Pagurus Catamaran Pagurus Catamaran
Pagurus Catamaran Pagurus Catamaran

Pagurus, ek olarak 890 beygir güç üretebilen dizel motorlarla tasarlanmış. Motorlu seyir yaparken, maksimum 24 knot sürate erişebiliyor. Karada ise, saatte 30 kilometre sürat yapabiliyor.

Pagurus Catamaran Pagurus Catamaran


Standart karbon versiyonu, çift jet motorla donatılıyor. Başlangıç fiyatı 6 milyon 580 bin Euro olan Pagurus'un, karada da hareket edebilen amfibi versiyonunun fiyatı ise 24 milyon Euro’ya kadar çıkabiliyor. 

Pagurus Catamaran Pagurus Catamaran
Pagurus Catamaran Pagurus Catamaran

Fotoğraflar : Lazzarini Design Studio

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint