Satılık Tekneler

142 M Nord Teslim Edildi
3/2/2021 142 M Nord Teslim Edildi Lürssen - Nord

Lürssen
’in inşa ettiği 142 metrelik explorer tipi süperyat sahibine teslim edildi. Geçtiğimiz hafta ilk seyrini yapmak üzere Almanya’dan palamar çözen Nord’un yapım süreci, 4 yıla yakın sürdü. 

Lürssen - Nord

İç ve dış mekanları Nuvolari Lenard tarafından tasarlanan dev süperyatın yapım aşaması, Moran Yacht & Ship tarafından yönetildi. 10.000 GT hacim sunan süperyat, bu sınıftaki en büyük süperyatlardan biri olma özelliğini taşıyor. Süperyat, çelik ve alüminyumdan PYC standartları çerçevesinde inşa edildi.

Lürssen - Nord

Nord, 6 kat güverteden oluşuyor. Toplamda 20 kamarası bulunuyor ve 36 kişilik konuk kapasitesi var.

Görenlerin gözünde güçlü bir imaj bırakmak üzere tasarlanan Nord, bu hissi sadece muazzam boyutlarıyla değil tasarımıyla da yapıyor.

Lürssen - Nord 

İtalyan stüdyo Nuvolari-Lenard, tasarımın, beğenilse de beğenilmese de her şekilde etkileyici olması için çalıştıklarını belirtiyor. Dan Lenard, ''Nord ciddiyet sergileyen bir tasarım. Smokin giydirilmiş bir savaş gemisi. Beyefendinin yatı şıklığında bir kaşif. Ciddiyet sergileyen yat tasarımında yeni bir yöne girmiş olduk.'' dedi. 

Lürssen - Nord

Nord’un üst güvertesindeki helikopter pistinin üzeri kapanabiliyor ve bir hangar görevi görüyor. Başüstünde de daha büyük helikopterler için, uygun helikopter pisti yer alıyor.

Lürssen - Nord

Büyük spor ve dalış merkezi, ana güvertede geniş yüzme havuzu, 14 özel yapım servis teknesi ve denizaltı gibi donanımlar ve özellikler dikkat çekiyor. 

 


Fotoğraflar:  Tom Van Oossanen / Superyacht Times

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Bı ara bizide gezdir

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint