Satılık Tekneler

123 Metre Süperyat ''Golden Odyssey'' Açık Arttırmayla Satıldı
10/27/2022 123 Metre Süperyat ''Golden Odyssey'' Açık Arttırmayla Satıldı Lürssen yapımı 123 metrelik süperyat Golden Odyssey, Deutshce Bank Lüksemburg tarafından açık arttırmayla satıldı. Satış fiyatı yaklaşık 150 milyon Euro’dan gerçekleşen süperyat, sahibinin ödeyemediği 116 milyon Euro’luk borcu sebebiyle Malta’da rehin tutuluyordu. 

Golden Odyssey

Bermuda menşeili şirket Kal Marine Limited’ın sahibi olduğu süperyat, şirketin 2013’te kullandığı bir krediye teminat olarak gösterilmişti. Şirketin kredi geri ödemesini yapamaması sebebiyle, süperyata banka tarafından rehin konmuştu. 

Dünyanın en büyük 36. motoryatı olan Golden Odyssey’in satışı, bugüne kadar gerçekleşen en yüksek fiyatlı adli satışlardan biri olarak tarihe geçti. Süperyat, Lürssen tarafından 2015’te suya indirilmişti. Golden Odyssey, içinde bir adet 67 metrelik destek yatı Golden Shadow ve 30 metrelik motoryat Golden Osprey’in olduğu filonun bir parçası. Filo ise 2012’de okyanus bilimi araştırmaları için ödül alan, Prens Khaled bin Sultan’ın kurduğu Living Oceans Foundation bünyesinde yer alıyor. 

Rakamlarla Golden Odyssey;

Yapım yılı: 2015
Boyu: 123,20 metre
Genişliği: 17,90 metre
Draftı: 5,20 metre
Hacmi: 7690 GT

 
www.lurssen.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.