Satılık Tekneler

Sunrise Yachts “Irimari”
17.05.2015 Sunrise Yachts “Irimari” Türkiye’nin güney sahillerinin en büyük tersanelerinden biri olan Sunrise Yachts, Antalya’daki tesislerinde 30 aylık üretim sonrasında serinin ilk yatını, denize indirdi. Sunrise 63 serisinin ilk yatı olan Irimari 'yi, iki adet 700 ton kapasiteli vinç yardımıyla denize indirildi.

Irimari-Sunrise-Yachts

Espen Oeino tasarımı olan Irimari süperyatının mühendislik hizmetlerini, Unique Yacht Design üstlenmiş. Irimari iç dekorasyonunda ise, Focus Yacht Design imzası bulunuyor. Çelik gövdeli ve alüminyum üst yapıya sahipsüperyat, tam deplasman bir yat olarak imal edildi. 6 lüks kamarası olan Irimari süperyatında, 12 konuk ağırlanırken, konuklara 18 mürettebat hizmet sunacak.

1.463 gr ağırlığında, 17 knot maksimum hıza erişebiliyor ve 5.000 nm. menzili bulunuyor, 120 ton yakıt, 20 ton temiz su kapasitesi bulunuyor.

Havuzda pek çok sistem testi tamamlanan, 63 metre uzunluğundaki Irimari ​süperyatının imalatına, denizde bir kaç ay daha devam edilecek. Süperyatın iki ay içinde tamamlanması ve sahibine teslim edilmesi planlanıyor.

Irimari süperyatının sahipleri yatın keyfini yaz aylarında çıkarttıktan sonra, Eylül ayındaki Monaco Yacht Show’da ilk kez sergilenecek. 

Sunrise Yachts tersanesindeki Sunrise 63m serisinden, aynı gövde ve teknik platforma sahip ancak Espen Oeino imzalı, farklı dizayna sahip bir başka süperyatın üretimi ise halen devam etmekte.

Irimari-Sunrise-Yachts  Temeli 2007 Mayıs’ında atılan, Fransız ve Alman ortaklara ait Sunrise Yachts, 10 bin 500 metrekareyle Antalya Serbest Bölgesi’nin en büyük üretim alanlarından birine sahip. İki adet 1.600 metrekarelik hangarı bulunan tersanenin boya hangarı 1.000 metrekare. Üretim alanları aynı anda 45-50 metre boylarında beş yatın inşasına imkân veriyor. Sunrise Yachts, diğer tersanelerden farklı olarak taşeronların atölye ve ofislerini de kendine ait binada toplamış. Tersanede taşeron firmalarla birlikte yaklaşık 100 kişi çalışıyor. Firmanın Fransız ortağı Guillaume Roche, Türkiye’deki 15 yılı aşkın tekne üretim geçmişiyle Türk yat sektörünü iyi tanıyan biri. Sunrise Yachts’ın anlaşmalı broker’ı ise Camper & Nicholsons.
 
http://www.sunriseyachts.com/


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Sahibi iyi günlerde kullanmasını temenni ederim bu yatta çalışıp ekmek yedim saygılarNiHAT BÜLBÜL

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.