Satılık Tekneler

Sunrise Yachts'tan Megayat Atomic 45M
03.03.2015 Sunrise Yachts'tan Megayat Atomic 45M
Türk üretici Sunrise Yachts’ın son ürettiği 45 metrelik Atomic, tersanenin 45 metre serisinde ürettiği ikinci megayat. İlki ise 2009’da suya inen Africa idi.

Sunrise Yachts'tan Megayat Atomic 45M

Atomic’in dış tasarımını İtalyan Studio Scanu yaptı. Mühendisliğini de Karataş Yacht Design üstlendi. Megayat Atomic üç kat güverteli, transatlantik özellikte bir yat. Henüz suya indirilmesine rağmen Atomic’in hikayesi aslında 2010 yılında başladı. Çelik gövde, aluminyum üst yapı, makineler ve bazı sistemler yapılıp, şimdiki Amerikalı sahibi tarafından farkedilene kadar üretimi duraklamıştı. Kısa zamanda anlaşma sağlandı ve kontrat yeni sahibi tarafından imzalandı. Megayat Atomic’in üretimi sadece 26 ay sürmüş oldu.499 grosston hacmi, etkileyici güverte yükseltisi, mükemmel dengeli, konforlu ve denizci yapısı Atomic’i dikkat çekici kılıyor.
Megayat Atomic, kullanışlı düzeni, düşük ses ve titreşim düzeyleri, etkin yakıt tüketimi değerleriyle son derece başarılı bir üretim. 

Sunrise Yachts'tan Megayat Atomic 45M-2

Megayat Atomic’in iç tasarımını Fransız tasarım stüdyosu Franck Darnet Design yaptı. Atomic’de on misafir lüks kamaralarda rahatlıkla konaklayabiliyor. Dokuz kişilik personel yatak kapasitesi de ek olarak mevcut. Tüm misafir kabinleri alt güvertede konumlanıyor. Tekne sahibi kabini ise ana güvertenin baş tarafında yer alıyor. 

Sunrise Yachts'tan Megayat Atomic 45M-3

Megayatın maksimum 16 knot sürate erişmesi, çift MTU 12V2000 M70 makineler sayesinde. Seyir sürati ise 12 knot. 56 bin litre yakıt kapasitesi ile megayat Atomic 4 bin deniz mili mesafe katedebiliyor. 
 

http://www.sunriseyachts.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.