Satılık Tekneler

X-Yachts Xc Serisinde Yenilikler
9/27/2018 X-Yachts Xc Serisinde Yenilikler Gerek pek çok Xc sahibinden alınan kapsamlı geri bildirimler, gerekse de son 10 yıldaki tecrübeler sonucunda ortaya çıkan Xc serisi 40. Kuruluş Yıldönümü Versiyonu, 2019 yılında suya inecek.  Bugün itibari ile Xc 35, Xc 38, Xc 42, Xc 45 ve Xc 50 olmak üzere beş modelden oluşan Xc serisinde, tüm modeller aynı prensiplere göre inşa ediliyor ve hacimli motorlar, aküler, tanklar ve demirleme teçhizatı bulundurmaya müsait artırılmış deplasmanlı yumuşak bir gövde profiline sahip bulunuyorlar.


 
Tüm modellerde, hem yelken hem de motor seyrinde teknenin suya vurmasını minimize eden ve dalgalara karşı konforlu bir seyir sağlayan derin gövde kesitleri ile, “V” şeklinde bir pruva kesiti bulunuyor. Uzun menzilli seyirler için dizayn edilmiş olan Xcruising serisinde, zengin tik güverte seçeneklerine ilaveten ön cam, serpinti körüğü ve bimini için geniş bir opsiyon yelpazesi bulunuyor.

 
 
Xc serisi 40. Kuruluş Yıldönümü Versiyonu, dünya çapında 300'ün üzerinde Xc serisi yattan toplanan geri bildirimler ile yapılan iyileştirmeleri kapsayan yeni meziyetleri ile, Xcruising serisinin başarısını daha da yukarı taşıyor.Yenilikler neler?

Xc'lerin bu versiyonundan itibaren, Xc serisi X-Yachts'ların gövdeleri artık epoksi infüzyon kullanılarak üretilecek. X-Yachts gövdeleri, kompozitin yapısal özelliklerini geliştirmek amacıyla sonradan sertleştirmeye tabi tutuluyor, ya da bir başka deyimle "fırınlanıyor"lar. Epoksi reçine, geleneksel reçinelere kıyasla daha yüksek mekanik ve termal stabiliteye sahip bulunuyor. Bu üretim yönteminin katma değeri ise, toplam ağırlıktan tasarruf ve stabilitenin artması olarak yansıyor.Dış mekândaki yenilikler şunları içeriyor; 

Yeni vakum infüzyonla üretilmiş, fırınlanmış epoksi gövde
Flok için yeni opsiyonel kendinden tramolı (self tacking) tertibat dizaynı
Yeni opsiyonel kompozit bowsprit (baston/cıvadra)
Yeni renk seçenekleri
Yeni alternatif sentetik tik seçeneği: Flexiteek.İç mekândaki yenilikler ise şunlar;

Nordic meşe mobilyalar ve yeni döşemelik kumaş çeşitleri
Yeni minder dizaynı
Teknenin tümünde yeni iç aksesuarlar

Sistemlerdeki geliştirmelerin başlıkları ise şöyle;

Kalan miktarı litre cinsinden gösteren yeni dijital tank seviye göstergeleri
Geliştirilmiş ortam aydınlatması.Xc 38 ve Xc 45'in yeni versiyonları, ilk kez Ocak 2019'da düzenlenecek olan Düsseldorf Boat Show'da yelkencilerin beğenisine sunulacaklar. 

X-Yachts Türkiye -Mustafa Soyutürk
Tel: 0533 465 44 16 

info@x-yachts.com.tr
www.x-yachts.com.tr

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.