Satılık Tekneler

X-Yachts Gold Cup’da 2000 Yelkenci Yarıştı!
6/12/2019 X-Yachts Gold Cup’da 2000 Yelkenci Yarıştı! X-Yachts Gold Cup

X-Yachts
festivali olarak nitelendirilen ve her yıl Kopenhag’da düzenlenen X-Yachts Gold Cup, markanın 40. kuruluş yıldönümüne özel Danimarka Kraliyet Yat Kulübü ev sahipliğinde Haderslev’de organize edildi. Sadece yelken yarışçılarının değil, dünyanın dört bir yanından X-Yachts meraklılarının da bir araya geldiği organizasyonda, 2000’in üzerinde katılımcıyla X-Yachts Gold Cup rekoru kırıldı. Muazzam katılım neticesinde çevre bölgelerdeki tüm konaklama yerleri doldu. Güney Danimarka’da, Almanya sınırına yakın bir bölgede bulunan Haderslev’in özelliği; X-Yachts’ın merkez ofisine ve üretim tesisleriyle marinasına ev sahipliği yapıyor olmasıdır. 

X-Yachts Gold Cup 
X-Yachts Gold Cup 

Haderslev fiyordunun çıkışında, Danimarka ana karasıyla Funen Adası arasındaki Lillebaelt kanalında ve Güney Funen Takımadaları civarında gerçekleşen yarışlar, 8 ve 9 Haziran tarihlerinde gerçekleşti.

X-Yachts Gold Cup 

8 farklı ülkeden toplam 84 teknenin katıldığı yarışlarda, 4 ayrı kategori yer aldı. İlk gün, sabah saatlerinde hafif esen rüzgarın ardından şiddetlenen hava, sağanaklarda 40 knot’a yakın esince rota kısaltmaları söz konusu oldu. İkinci günün yarışları ise 15-20 knot aralığında değişen havada gerçekleşti. Yarış tipi teknelerin yer aldığı sportif sınıflar orsa-pupa rotalı şamandıra parkurunda mücadele ederken, 50 feet üzeri ve aile sınıfları 9 millik coğrafi parkurda yarıştı. Yarışların tamamlanmasının ardından festival niteliğindeki ödül töreni, Haderslev kıyısındaki limanda yapıldı. Aile-A sınıfında Alman X332 Lotta teknesi, Aile-B sınıfında ise yine Alman X-412 tipi Xola teknesi birincilik ödülünü kazanırken; 50 feet üzeri sınıfının birincisi tam 40 sene önce kurulan X-Yachts markasının kurucularından Birger Hansen’in, Xc 50 modeli Xc-L teknesi oldu. Sportif sınıfların birincileri ise A ve B kategorilerinde sırasıyla Danimarkalı X-37 Ventoux ile Alman X-41 Sportsfeund oldu. X-Yachts Türkiye - Mustafa Soyutürk
Tel: 0533 465 44 16 

info@x-yachts.com.tr
www.x-yachts.com.tr


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.