Satılık Tekneler

X-Yachts Gold Cup’da 2000 Yelkenci Yarıştı!
6/12/2019 X-Yachts Gold Cup’da 2000 Yelkenci Yarıştı! X-Yachts Gold Cup

X-Yachts
festivali olarak nitelendirilen ve her yıl Kopenhag’da düzenlenen X-Yachts Gold Cup, markanın 40. kuruluş yıldönümüne özel Danimarka Kraliyet Yat Kulübü ev sahipliğinde Haderslev’de organize edildi. Sadece yelken yarışçılarının değil, dünyanın dört bir yanından X-Yachts meraklılarının da bir araya geldiği organizasyonda, 2000’in üzerinde katılımcıyla X-Yachts Gold Cup rekoru kırıldı. Muazzam katılım neticesinde çevre bölgelerdeki tüm konaklama yerleri doldu. Güney Danimarka’da, Almanya sınırına yakın bir bölgede bulunan Haderslev’in özelliği; X-Yachts’ın merkez ofisine ve üretim tesisleriyle marinasına ev sahipliği yapıyor olmasıdır. 

X-Yachts Gold Cup 
X-Yachts Gold Cup 

Haderslev fiyordunun çıkışında, Danimarka ana karasıyla Funen Adası arasındaki Lillebaelt kanalında ve Güney Funen Takımadaları civarında gerçekleşen yarışlar, 8 ve 9 Haziran tarihlerinde gerçekleşti.

X-Yachts Gold Cup 

8 farklı ülkeden toplam 84 teknenin katıldığı yarışlarda, 4 ayrı kategori yer aldı. İlk gün, sabah saatlerinde hafif esen rüzgarın ardından şiddetlenen hava, sağanaklarda 40 knot’a yakın esince rota kısaltmaları söz konusu oldu. İkinci günün yarışları ise 15-20 knot aralığında değişen havada gerçekleşti. Yarış tipi teknelerin yer aldığı sportif sınıflar orsa-pupa rotalı şamandıra parkurunda mücadele ederken, 50 feet üzeri ve aile sınıfları 9 millik coğrafi parkurda yarıştı. Yarışların tamamlanmasının ardından festival niteliğindeki ödül töreni, Haderslev kıyısındaki limanda yapıldı. Aile-A sınıfında Alman X332 Lotta teknesi, Aile-B sınıfında ise yine Alman X-412 tipi Xola teknesi birincilik ödülünü kazanırken; 50 feet üzeri sınıfının birincisi tam 40 sene önce kurulan X-Yachts markasının kurucularından Birger Hansen’in, Xc 50 modeli Xc-L teknesi oldu. Sportif sınıfların birincileri ise A ve B kategorilerinde sırasıyla Danimarkalı X-37 Ventoux ile Alman X-41 Sportsfeund oldu. X-Yachts Türkiye - Mustafa Soyutürk
Tel: 0533 465 44 16 

info@x-yachts.com.tr
www.x-yachts.com.tr


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS