Satılık Tekneler

VLPL’nin Kanatlı Hibrit Yeniliği
10/9/2019 VLPL’nin Kanatlı Hibrit Yeniliği

VLPL-Korembi

Fransız tasarım stüdyosu VLPL, dünyada bir ilke imza attı ve expedition’ seviyesinde seyir yapabilecek yatlarında; elektrik motorlarıyla kanat yelken teknolojisini bir araya getirdi. 

VLPL-Korembi .

VLPL’nin Korembi ​adını verdiği uzun menzilli ‘expedition’ tipi mega yat serisinde; elektrikli hibrit motorlarla birlikte America’s Cup takımı, BMW Oracle Racing 90 ve grand prix seviyesi yarış tekneleri tasarımındaki tecrübesiyle geliştirdiği yeni nesil kanat yelkenleri kullandı. Korembi serisi 130 ile 260 feet aralığını dolduracak modellerden oluşacak.

VLPL-Korembi ..

Korembi serisi trimaran gövdeli mega yatlar; daha önce America’s Cup teknelerinde gördüğümüz tek parça ve film panelli kanat yelkenden farklı olarak, karbon fiber destekli yelken kumaşından yapılacak ve basıldığında iki elementli kanat yelken olarak kullanılacak. VLPL’nin Oceanwing olarak adlandırdığı kanat yelkenler, tamamen otomasyon ile basılıp mayna edilecek ve trim yapılacak.

VLPL-Korembi ...

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

kaç tl

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS