Satılık Tekneler

Rolex Sydney Hobart’ın Kazananı ''Ichi Ban''
1/2/2020 Rolex Sydney Hobart’ın Kazananı ''Ichi Ban'' Tüm dünyanın merakla beklediği, yat dünyasında büyük önem verilen offshore yat yarışlarından biri olan Rolex Sydney Hobart 2019’u, Ichi Ban teknesi kazandı. Handikaplı sisteme göre son üç senede ikinci zaferi elde eden Ichi Ban, büyük yarışı ilk bitiren ‘Line Honors’ tacının sahibi Comanche’den 12 saat sonra finişi geçti. 

Ichi Ban

TP52 tipi yarış yelkenlisi olan Ichi Ban, Matt Allen dümenciliğinde yarıştı. Tazmanya’ya doğru hafif havada kalan Ichi Ban, son saatlerde düzeltilmiş zamana göre birinciliği kaybetme korkusu yaşamış olsa da, doğru taktik neticesinde genel klasman zaferine ulaştı.

comanche

Finişlerin ilk saatlerine doğru ise filonun en hızlıları, Super Maxi’ler arasında büyük heyecan yaşadı. Sydney Limanı’ndan verilen startın ardından, tüm Super Maxi yatlar kıyıya yakın bir rota izledi ve sadece Comanche kıyıdan uzaklaştığı bir taktik uyguladı. Yarışın henüz başında verilen bu doğru karar, Rolex Sydney Hobart yarışının 75. startında, Comanche’nin finiş çizgisini ilk geçmesine ve Line Honours zaferini kazanmasına yaradı. ‘Son düzlükte’ rüzgarın azalmasıyla, arkadan gelen Infotrack yatıyla Comanche arasındaki fark hatırı sayılır miktarda kapandı. Ancak sonrasında Comanche, yakaladığı sağanak ile finiş hattına ilk sırada girmeyi başardı. 

Sydney’den Hobart’a Line Honours Sonuçları:

1: Comanche                 - 1 gün, 18 saat, 30 dakika, 24 saniye
2: InfoTrack                   - 1 gün, 19 saat, 14 dakika, 42 saniye
3: Wild Oats XI              - 1 gün, 20 saat, 12 dakika, 52 saniye
4: SHK Scallywag 100  - 1 gün, 20 saat, 13 dakika, 30 saniye
5: Black Jack                 - 1 gün, 20 saat, 28 dakika, 56 saniye

www.rolexsydneyhobart.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.