Satılık Tekneler

Palumbo, Süperyat Dragon’un İç Mekanını Paylaştı!
6/14/2019 Palumbo, Süperyat Dragon’un İç Mekanını Paylaştı!

Palumbo -Dragon

Mart ayında suya indirilen 80 metrelik süperyat Dragon’ın iç mekanlarının detayları, Palumbo tarafından paylaşıldı. Tersanenin şimdiye kadar inşa ettiği en büyük süperyat olan Dragon’un, tasarımını Hydro Tec yaptı. 

Palumbo -Dragon

Büyük pencereleriyle yarattığı ferah iç mekanların başında, 6 panaromik cama sahip ana salon ve yemek odası geliyor. Her biri 10 metrekare olan pencereler 40 mm kalınlığında ve her birinin ağırlığı yaklaşık 2 ton. 

Palumbo -Dragon

Palumbo, Dragon’un yapımına 2016’da Napoli tesislerinde başlamıştı. Sonrasında Palumbo’nun Ancona menşeili ISA tersanesini satın almasının ardından, Temmuz 2017’de yapımı devam eden gövde Ancona’ya sevkedildi. Muazzam bir çalışma ve planlamayla 2300 GT hacmindeki süperyatın yapımı, 20 aylık süre zarfında tamamlandı. 

Palumbo -Dragon Palumbo -Dragon

Güneş güvertesindeki 7 metrelik yüzme havuzu ve jakuzzi, dikkat çekici özelliklerin başında geliyor. Jakuzzi ile sıcak havuzun arasındaki şelale, direk tavanından havuza doğru akıyor. Bu güverteye erişim, misafir asansörüyle sağlanabiliyor.

Palumbo -Dragon Palumbo -Dragon

Francesco Guida tarafından tasarlanan iç mekanlarda, verniklenmiş meşelerle kombine edilmiş yumuşak bronz ve altın detaylar tercih edilmiş. Krem rengi traverten mermerler de, iç mekanda dikkat çekiyor. 

Palumbo -Dragon Palumbo -Dragon

4 adet misafir kamarası, bir adet VIP süit ve üst güvertede kendi özel saunası bulunan tekne sahibi kamarasıyla, Dragon’da 12 kişilik misafir kapasitesi var. Misafirler için süperyatta, iki adet 9,5 metrelik özel yapım servis teknesi bulunuyor. 

Palumbo -Dragon Palumbo -Dragon

Süperyat Dragon’un makine dairesi iki ayrı bölümden oluşuyor. Bu sayede kazanlar ve su yapıcılar, itiş sistemi makinelerinden ayrı tutuluyor. Çift MTU ana makineye sahip olan süperyat Dragon, 17 knot sürate erişebiliyor. 12 knot seyir süratiyle sunduğu menzil, 6200 deniz mili.

Fotoğraflar : Palumbo ShipyardYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.