Satılık Tekneler

Nuvolari Lenard’dan Mega Yelkenli ''Vento''
6/1/2021 Nuvolari Lenard’dan Mega Yelkenli ''Vento'' Nuvolari Lenard, 100 metre boyunda mega yelkenli konseptini tanıttı. Venedik Yat Fuarı’nda gerçekleştirilen tanıtımda, ''mega yelkenli'' olarak sunulan dev konseptin adının Vento olduğu öğrenildi. 

Mega Yelkenli ''Vento''

''Sürdürülebilir yelken'' anlayışı için gerçekçi bir çözüm arayışına cevap olarak tasarlanan konsept mega yelkenli Vento, oldukça radikal bir fikir halinde karşımızda. Tasarımcı stüdyo Vento’yu, 'günümüzün süperyat sahiplerinin taleplerini karşılayacak, aynı zamanda da safkan yelkenciliğin tüm parametrelerini sunacak bir konsept' olarak tanıtıyor.

Güçlü ve agresif bir profil sunan Vento, daha dengeli ve daha performanslı bir yelkenli olabilmesi adına, ters eğimli burun yapısı ve uzatılmış su hattı ile tasarlandı. Olabildiğince verimli bir yelkenli ortaya çıkarmak isteyen tasarımcılar; Vento’nun gövdesini alüminyumdan, üst binasını ve direklerini ise gelişmiş kompozit malzemeden üretilmek üzere geliştirdi. 

Mega Yelkenli ''Vento''

'Kanat - yelken' yelken planına sahip olan mega yelkenli Vento’nun yelkenleri ve arması, Omer Wing-Sail ile birlikte geliştirildi. Toplamda 2100 metre kare yelken alanı sunan kanat yelkenleri, 64 metre boyundaki direklere yerleştirilmiş halde. 

Vento, dizel - elektrik hibrit motorlarla donatılacak. Muazzam yaşam alanları sunan mega yelkenli, 6 adet çift kişilik kamaraya sahip olacak. Ana güvertenin baş tarafında konumlandırılan master süitin özel terası var. 

www.nuvolari-lenard.com
www.omerwingsail.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS