Satılık Tekneler

Nobiskrug'un Hibrit Süperyatı Artefact Suya İndi
7/10/2019 Nobiskrug'un Hibrit Süperyatı Artefact Suya İndi Alman tersane Nobiskrug, 80 metre boyundaki hibrit süperyat projesi Artefact’i tamamladı ve suya indirdi. 

Nobiskrug-Artefact

Gregory C Marshall tarafından tasarlanan süperyat, tersanenin Rensburg tesislerinde inşa edildi. Yapım süreci tam 18 ayda tamamlandı. Toplam hacmi 2990 GT olan süperyat, dünyadaki en hacimli 80 metre süperyat olma özelliğini taşıyor.

Nobiskrug-Artefact

Çelik gövde ve alışılagelmişin dışında, GRP malzemeden inşa edilmiş üst binaya sahip olan süperyat Artefact’de, bu sayede etkileyici ölçüde cam kullanılabildi. Eylül ayında Monaco Yacht Show’da dünyaya tanıtılacak olan süperyatın, Remond Langton imzalı iç mekanları henüz paylaşılmadı.

Nobiskrug-Artefact

Süperyatın en dikkat çekici tasarım özelliği, şüphesiz orta kısımda yer alan üçüncü güverte katından ana güverteye kadar uzanan camları. Toplamda 740 metrekare camın kullanıldığı süperyatta, bu camların toplam ağırlığının 60 tona yaklaştığı belirtildi.

Nobiskrug-Artefact

Dizel-elektrik hibrit itiş sistemine sahip olan süperyat, emsal boyutlardaki geleneksel dizel yatlara oranla %30 daha verimli. 

Nobiskrug-Artefact
 
www.nobiskrug.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.