Satılık Tekneler

LP Design UK’den 75 Metre Klasik Konsept
11/26/2018 LP Design UK’den 75 Metre Klasik Konsept İngiliz tasarım stüdyosu LP Design UK, 75 metre boyunda explorer tipi süperyat konseptini paylaştı. Klasik, okyanus aşırı yolcu gemisi tasarımlarından esinlenilerek ortaya çıkarılan süperyat, tasarımcı Richard Liebowitz tarafından ‘zamandan arınmış modern estetik bir sanat eseri’ olarak nitelendirildi.

LP Design UK

Tekne sahibi süitinin ayrı biniş bölümü, havuz güvertesi ve gözlem salonu olarak da kullanılabilen kütüphanesi, süperyatın öne çıkan özelliklerinden. 

Charter’a uygun bir tasarım olan süperyat, iki adet 10 metrelik servis teknesini suya indirebilecek vinçlere sahip. Tasarımcı Liebowitz, süperyatın odak noktalarından başlıcasının bu özellik olduğunu belirtirken; ''İyi bir yat tatili için güzel bir yatak veya yaratıcı bir şeftense, büyük bir servis teknesinin en önemli unsur'' olduğunu söylüyor.

Süperyatın karakterine göre, misafirleri karşılayan havalı bir sonsuz havuz veya şelale yerine kıç güverteye, adeta gövde gösterisi gibi servis teknesini yerleştirdiklerinin altını çiziyor.

LP Design UK,

Ağırlığı 1750 ton olan dev süperyat konseptinin genişliği 14,25 metre. Su kesimi ise 3,6 metre. Maksimum 18 knot sürate çıkabilen süperyat, 15 knot seyir süratiyle 7 bin deniz mili menzil sunuyor. Etkileyici rakamlar ortaya koyan konsept, çift 16 silindirli dizellerle donatılmak üzere tasarlandı.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.