Satılık Tekneler

Kuzey Kıbrıs'ta İlk RYA Eğitim Merkezi, Karpaz Gate Marina'da Açıldı!
1/14/2020 Kuzey Kıbrıs'ta İlk RYA Eğitim Merkezi, Karpaz Gate Marina'da Açıldı! Royal Yachting Association (RYA) tarafından tanınmış ve Kuzey Kıbrıs'ta ilk ve tek RYA Eğitim Merkezi, Karpaz Gate Marina'da açılarak faaliyetlerine başladı. RYA Eğitim  Merkezi "Ocean Yachting - Karpaz Gate Marina" amatör ve profesyonel denizcilere, dünyanın önde gelen RYA eğitim programı kapsamında değişik kurs seçenekleri sunacak. Bu kapsamda 5 Altın Çapa ödüllü marinada yer alan ''Ocean Yatching - Karpaz Gate Marina'' RYA Eğitim Merkezi'nde yetişkinler ve çocuklar için RYA Başlangıç Kursları, RYA Yetkin Mürettebat, RYA Gündüz Kaptanlığı, RYA Kıyı Kaptanlığı, RYA Kıyı / RYA Yachtmaster ™ Açık deniz kıyı temelli /mRYA Yachtmaster ™ Okyanus Kaptanlığı ve daha birçok farklı eğitim programları yer alacak.

karpaz gate marina

Eğitimlere ilerleyen dönemlerde motorlu tekne kursları da eklenecek ve böylece bu yıl içerisinde tamamlanması beklenen butik otelin açılması ile birlikte, hem eğlence hem eğitim paketleri marina tarafından sunulacak.

Ocean Yachting pratik ve teorik eğitim kursları, uzun yıllara dayanan deneyime sahip RYA Yachtmaster ™ Eğitmeni Baş Eğitmen Erez Ben-Eshay tarafından verilecektir. Karpaz Gate Marina ile yapılan yeni ortaklık; Kuzey Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz’in büyüleyen sularında, deneyimli bir eğitmen kılavuzluğunda teorik ve pratik yelken eğitimleri almak isteyen yerli denizciler, marina müşterileri ve ziyaretçileri için heyecan verici bir fırsat yaratıyor. 

karpaz marina

Karpaz yarımadasında yer alan ödüllü marinadaki yeni merkezde, Kuzey Kıbrıs sularında verilecek olan RYA seyir kursları, “No Contest” isimli 46 ft mavi su yelkenli eğitim yatı ile veya katılımcıların kendi yatları ile verilebilir.

Yeni nesil denizciler yetiştirme tutkusu olan deneyimli denizci ve RYA eğitmeni Dr. Erez Ben-Eshay; RYA Yachtmaster ™ Okyanus ve Yachtmaster Eğitmeni, IYT Açık Deniz, USCG, MCA3000, HM CAP A sertifika sahibi ve PADI dalış eğitmenidir. Clipper Round of World Yacht Race ve Volvo Ocean Race de dahil olmak üzere birçok seyri tamamlamış olup, denizde 120.000 milden fazla yol kat etmiştir.

kgm anchor

Baş eğitmen Erez Ben-Eshay; “Karpaz Gate Marina gibi güzel bir lokasyonda açılan yeni RYA Eğitim Merkezi'ne öncülük etmekten mutluluk duyuyorum. RYA, dünyanın en eski ve en seçkin yelkencilik organizasyonlarından biridir. RYA’nın vizyonu ile, Kuzey Kıbrıs’taki Karpaz Gate Marina’da pratik yelkenciliği geliştirip teşvik edeceğiz. Amacımız; kurs sürecini öğrenciler için eğlenceli ve profesyonel hale getirmek, tüm bilgileri doğru bir şekilde öğretebilmek ve denizde uygulamak için dersleri etkili bir şekilde sunmaktır. Yeni eğitim merkezinin, Karpaz Gate Marina’nın yaptığı her şeyde olduğu gibi fark yaratacağını ve tesise değer katacağını düşünüyorum” dedi.

karpaz, rya training centre

RYA Eğitim ve Kalite Müdürü Richard Falk ise “Ocean Yachting'i RYA eğitim ağına katmaktan mutluluk duyuyoruz. RYA eğitim merkezi ünvanını alabilmekteki en önemli kriterler; kaliteli eğitim, yüksek güvenlik ve ekipman standartlarıdır. Kurslarımız, hem amatör hem de profesyonel denizciler tarafından dünya çapında yaygın olarak tanınıyor. Bu yeni merkez ile birlikte daha da fazla insana ulaşıp, serin sulardaki becerilerini geliştirmeleri için birlikte çalışacağız.” dedi.

RYA Eğitim Merkezi
'nin açılışı, giderek daha popüler olan Karpaz Gate Marina’daki son gelişmelerden biri. Mevcut eğlence tesisleri arasında 33 metrelik sonsuzluk havuzu, su sporları merkezi, özel galeri kulübü, spor salonu, çocuk oyun alanı ve Hemingway’in Resto-Bar'ı bulunuyor. Butik otel, hamam ve spa tesislerinin de, 2020 yılı baharında açılması planlanıyor.

karpaz, rya training

RYA; İngiltere'nin sandal, yelkenli ve motorlu seyir merkezlerinin ulusal üssü olup, her türlü yelken yarışları, RIB'ler ve spor tekneleri, rüzgar sörfü ve kişisel deniz taşıtlarının önde gelen temsilcisidir. Her yıl 250.000'den fazla denizci, 58 ülkede 2.400'den fazla tanınmış eğitim merkezi ağı aracılığıyla RYA kursları almaktadır.

www.karpazbay.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.