Satılık Tekneler

Klasik Tasarım Yelkenli Mariposa Satıldı
8/16/2018 Klasik Tasarım Yelkenli Mariposa Satıldı Hollandalı tersane Vitters Shipyard tarafından 1994 senesinde suya indirilen klasik tasarımlı yelkenli Mariposa’nın satışı tamamlandı. Mariposa için talep edilen liste fiyatı 1.950.000 Euro idi.

Satışın ardından Mariposa’nın ismi ‘Grit’ olarak yeni sahibi tarafından değiştirildi. Boyu 28,9 metre olan yelkenlinin tasarımını da, Vitters’ın kendi tasarım ekibi yapmıştı. Zamandan arındırılmış çizgileriyle dikkat çeken yelkenli, suya indiği tarihten günümüze kadar iki kapsamlı refit geçirdi. İlki 2006 senesinde yapılan refitin ardından, ikinci refit çalışması 2012’de tamamlandı. Son refitinde North Sails yelkenler, yeni motor ve tamamen yenilenen tik güverteler öne çıktı.

Mariposa

Mariposa’nın mühendisliğini Dubois Naval Architects gerçekleştirdi. 20. Yüzyılın yat yarışçılığı karakterini yansıtan hatlara sahip Mariposa, akıllı salma tasarımı sayesinde performans olarak hayli etkileyici. 

Üç kamaralı iç düzeninde toplam 6 misafir kapasitesi sunan yelkenlinin, tekne sahibi kamarasında queen size bir yatak yer alıyor. Ebeveyn banyolara sahip olan yelkenlide, iki adet çift kişilik ve bir adet ikiz yataklı kamara mevcut.

Yelken altında ve makine desteğiyle 11,5 knot sürate erişebilen Mariposa’nın seyir sürati, 10 knot. Satışı gerçekleştiren firmadan edinilen bilgiye göre, yelkenli için 2018 sonunda yeni bir refit işlemi planlanıyor.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.