Satılık Tekneler

Hidrojenli Süperyat Aqua’yı, Bill Gates Satın Aldı!
2/10/2020 Hidrojenli Süperyat Aqua’yı, Bill Gates Satın Aldı!
Süperyat Aqua

Yapımı tamamlandığında, dünyanın ilk hidrojenle çalışan süperyatı olacak olan Aqua, dünyanın en zengin ikinci kişisi Bill Gates tarafından satın alındı.

Süperyat Aqua Süperyat Aqua
Süperyat Aqua Süperyat Aqua

64 yaşındaki Bill Gates, rutin süperyat tatilleriyle bilinirdi, ancak şimdiye kadar hiç yat sahibi olmamıştı. Aqua projesi tamamlandığında, Bill Gates’in sahibi olduğu ilk süperyat olacak. 

bill gates


Sıvı hidrojen ile çalışacak olan süperyat Aqua, emisyon olarak sadece su çıkışı yaratacak. 14 misafir kapasitesine sahip olacak olan Aqua’da; spor salonu, yoga stüdyosu, masaj bölümleri ve yüzme havuzu gibi unsurlar yer alacak. Bill Gates, geçtiğimiz yıl Monaco Yacht Show’da tanıtılan bu proje için 645 Milyon ABD Doları ödeyecek. 

Süperyat Aqua Süperyat Aqua 
Süperyat Aqua Süperyat Aqua

Yapımının 2024 yılında tamamlanması planlanan süperyat Aqua, 370 feet boyunda. Süperyat, iki adet -253 derece C’a kadar soğutulan 28’er tonluk sıvı hidrojen tankı sayesinde, 4 bin deniz mili menzil sunacak. 

Süperyat Aqua
 
Fotoğraflar : Sinot/Cover Images

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS
carpoint