Satılık Tekneler

Gemilerde Karbondioksit Salınımına Rüzgar Kalkanı Çözümü
11/15/2019 Gemilerde Karbondioksit Salınımına Rüzgar Kalkanı Çözümü Mitsui O.S.K. Lines (MOL), Samsung Heavy Industries ile birlikte, ultra büyük konteyner gemilerinde karbondioksit salınımını düşürecek burun rüzgar kalkanı tasarımı geliştirdi. Tasarım, gemilerde kullanılmak üzere prensipte onaylandı. 

Karbondioksit Salınımına Rüzgar Kalkanı

Yeni geliştirilen burun rüzgar kalkanı, ultra büyük konteyner gemileri için özel olarak tasarlandı. Gemilerin gövdesindeki hava direncini azaltan bu çözüm, seyirlerde yüzde 2 ila 4 arasında karbondioksit salınımını azaltacak.

MOL, 2015 senesinde ilk olarak orta boyutlu bir konteyner gemisinde geliştirdiği burun rüzgar kalkanını denemiş ve 2017’de yüzde 2’lik bir karbondioksit salınımı düşüşünü onaylamıştı. Yine daha öncesinde Samsung Heavy Industries’de, ultra büyük konteyner gemileri için bu tasarımı geliştirmiş ve uygulamıştı. Şimdi, bu iki firma burun rüzgar kalkanı projesinde güçlerini birleştirdi ve optimize edilmiş haliyle ultra büyük gemiler için yeni geliştirilen kalkanı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint