Satılık Tekneler

Fincantieri’den 700 Milyon Euro’luk Gemi
11/1/2018 Fincantieri’den 700 Milyon Euro’luk Gemi Tur gemileri inşaatında dünya lideri olan Fincantieri, küresel turizm firması Virgin Voyages ile yaklaşık 700 milyon Euro’luk gemi projesi için kontrat imzaladı. Fincantieri’nin bu tasarımda inşa edeceği dördüncü tur gemisi olacak olan projenin, 2023 sonunda teslim edileceği açıklandı. Gemilerin tümü Virgin Voyages firmasına ait.

Fincantieri’den 700 Milyon Euro’luk Gemi

Fincantieri, bu tasarımdan hali hazırda üç adet tur gemisi inşa ediyor. Tersanenin Genoa’daki tesislerinde yapımları süren tur gemilerinin tümünü Virgin Voyages sipariş etmişti. Birbirinin eşi olacak olan gemiler sırasıyla 2020, 2021 ve 2022 yıllarında Virgin Voyages filosuna katılacak. 

Siparişinde anlaşmaların tamamlandığı dördüncü gemi, yaklaşık 110.000 grosston hacminde. Boyu 278 metre olacak olan geminin genişliği ise 38 metre. Kamara sayısı 1400’ün üzerinde olmak üzere tasarlanan tur gemisi, 2770 misafirden fazlasını ağırlayabilecek. Geminin hesaplanan mürettebat sayısı ise 1100 kişi. Projede dikkat çeken özelliklerden biri ise, dizel motorların artık ısılarından yaklaşık 1 MW enerji üretebilen geri dönüşüm sistemi. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.