Satılık Tekneler

Denizlerin Tesla’sı Pixii 750 !
4/13/2021 Denizlerin Tesla’sı Pixii 750 ! Üç İngiliz girişimci, elektrikli tekne atılımları Pixii’yi deniz endüstrisinin Tesla’sı yapmak istiyor. 

Pixii projesinin ilk modeli, 25 fit boyunda bir sürat teknesi olan Pixii 750. Pixii 750’nin 40 knot sürate çıkabileceği hesaplanıyor. Tamamen elektrik gücüyle çalışan bu modelin, 14 knot süratle 100 deniz mili menzil sunabilecek kapasitede olması planlanıyor.

Pixii 750

Verimli su jetleriyle itiş gücünü elde eden Pixii 750, verimli ve süratli karakterini hafif alüminyum gövdesine borçlu. Yüksek süratlerde keyifli ve uzun süreli seyir imkanı sağlayabilmesi için, 150kWh’lık toplam batarya kapasitesine sahip olacak. Pixii, teknelerinde kullanacağı bataryaları, deniz motoru kullanımına uygun hale getirilecek ikinci el elektrikli otomobillerden devşirecek.

Pixii 750’nin ilk görsellerinde keskin hatlara sahip olacağı anlaşılıyor. Ters burun yapısı sayesinde oldukça modern bir görünüm ortaya koyan sürat teknesi, orta konsollu ve baş ile kıç güvertelerinde iki ayrı sosyal alan sunuyor. Kokpit bölümünün kıç tarafı da, T-top tavan ile gölgelendiriliyor. Teknede kullanılması planlanan dikkat çekici özelliklerden biri de, uzaktan kumanda ile demirleme özelliği.

Pixii 750’nin başlangıç olarak, 114 bin İngiliz Sterlini ile en dolu versiyonunda 200 bin Sterlin arasında fiyatlanacağı öğrenildi.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.