? Çok temiz yenilenmiş 3 kamaralı Benetau First35-EN

Satılık Tekneler

İletişim
Kerem Bey
Land
Line :
-
Cell Phone : 0533 650 3261
Send a Message
Other Ads
Add my favorites
Send a friend
Disclaimer

Our Facebook Page

Çok temiz yenilenmiş 3 kamaralı Benetau First35 Ad no: 16819
PRICE : 235,000 TL
 • Technical Details
 • Description
 • Video
 • Brochure

Benetau First 35 çok temiz 3 kamaralı

 

Çok özenerek yenilediğim ve birkaç aydır içinde yaşadığım 1981 model Benetau First 35 teknemi,şu an çalışmadığımdan, masraf olmasın diye üzülerek satıyorum. 35 feet (11metre) 3 kamaralı çok temiz durumdadır.

 

Teknem, son derece temiz, yeni tekne ayarında, son derece hızlı olarak bilinen ve inanılmaz donanımlı bir teknedir. Hemen binip, hiçbir masraf yapmadan yelken yapmaya başlayabilirsiniz, çünkü ben hepsini büyük masraflarla son derece titiz bir şekilde yaptım. 2019 yılında ben alana kadar, bütün bakımları, yurtdışındaki İngiliz bir firma tarafından yapılıyordu. 2019 mart ayında zehirli boyası, birçok bakımı yapılmış. ben alınca ağustos 2019'da bütün kalan bakımları yapıldı, iç ve dış mekan yenilendi, cilalandı, tatlı su deposu, komple egzos sistemi, komple dümen sistemi, koltuklar, yer tahtaları ve merdivenler, hatch'ler, ve daha bir sürü şey tamamen sökülüp yenilendi. Teknem baştan aşağı temizlendi.. Birkaç aydır teknede yaşıyorum, her gün bir yerinin bakımını yapıyorum, yaptırıyorum. Kesinlikle yaptığım masrafları bile karşılayacak bir fiyat talep etmiyorum. O kadar çok ekstrası, yedek parçası var ki, sürprizlere şaşacaksınız. Kendiniz alsanız bir tekne parası da onlar tutar. Istediginiz ekspere gösterebilirsiniz. Charter teknesi değildir ve son 10 yılda çok az kullanılmıştır.

Eğer sıfır tekne alacak bütçeniz yoksa, ama sıfırlanmış, hiç problemsiz bir tekne istiyorsanız, ailenizle hemen binip elinizi bile değmeden yıllarca kullanabilirsiniz. Tekneyle ilgili heyecanım, herhalde yazdıklarıma da yansıyordur.

Ağustos 2019'da teknenin bir çok yanını yurtdışında, çok özenerek, en iyi malzemeleri kullandırarak ve profesyonel firmalar tarafından ben başlarında durarak yenilettim, parlattırdım ve tüm bakımlarını da yaptırttım. Sonra 1 ay Yunanistan'ın batısını gezdikten sonra Türkiye'ye geldik. Tekne, yenilendikten sonraki mükemmelliğini bir ay boyunca hiç bir sorun çıkartmayarak ispat etti. 

 

Özetle:

1. Normalde bu tür teknelerde 18 beygir motor kullanılır. Teknemin motoru 2004'te 33 beygir Mitsubishi Sole Marin ile değiştirilmiş ve senede sadece 1 ay kullanıldığından sadece 2.216 saatte. Yılda sadece 1 ay kullanılmış, her yıl kışa girmeden bakımları, teknenin devamlı bakımını yapan firma tarafından yapılarak karaya alındı. Sezon başında tekrar bakımı devamlı ilgilenip bakımını yapan firma tarafindan yapılmış. Son bakımı Ağustos 2019'da yine profesyonel firma tarafından daha yeni yapildi. Egzos sistemi, yine ağustos 2019'da İspanya'dan gelen orjinal parçalarla yenilendi. Sırf onun için 3 hafta Yunanistan'da bekledik. 3 aküden 2 taneai çok iyi durumdaydı. Çoknuzun yol yapacağımız için bir tane sıfır, yeni marin akü aldım. Bir tane de fazladan, az kullanılmış ćok iyi durumda yedek akü var.

 

2. Zehirli boyasını yapan İngiliz firma, gövdesinin çok iyi durumda olduğunu söylediği için karaya alıp sörvey yaptırmaya gerek duymadım. Ama bir bakışta görünüşü, gayet iyi durumda. Birkaç ufak boya çiziği dışında hiçbir problemi yok. Zaten eski teknelerin gövdelerinin çok kalın ve taş gibi sağlam olduğunu herkes bilir. Çoğunlukla matkapla bile delemezsiniz. Son 10 yıldır her yıl, sadece yılda 1 ay kullanılmış, sonra karaya alınmış.

 

3. Yelkenler çok iyi durumda. Balon yelken ve fırtına floğu dahil eksiksiz ve en az 5 yıl yelken ihtiyacınız da yok. Ayrıca en az 8-10 tane , her yerini kapatan, iyi durumda gölgelikler var. Bimini, lazybag, bimininin yanlarına gölgelikler, ön kamara penceresi üzerine gölgelik, kışlık koruma örtüsü, fırtına floğu, tüm camlara sineklikler, her odada vantilatörler, vs. vs....  Güneşten ve sinekten de rahatsız olmayacaksınız.

 

4. İçine gelince... yeni Jabsco tuvalet, 200 ve 50 litrelik 2 tane su deposu, su deposunun birisini paslandığı için tamamen sıfırladım... çok araştırdıktan sonra 316 kalite paslanmaz çelik kullandırarak 5.000 TL'ye yenilettim. İćine dalgakıranlar koydurdum, vs, Yaptırdığım her işin her detayına titizlikle dikkat ettim. Tüm yer döşemeleri ve merdivenler tamamen çıplak ahşap kalana kadar zımparalanıp yeniden cilalandı. Bazıları yenilendi. Tüm koltuk döşemeleri yenilendi. İçindeki tekstillerin tamamı temizleyiciye verildi, tertemiz. Tavandaki hatch'lerin hepsinin camları söküldü, ćizik ve eskimiş camların hepsi değiştirilip yeniden özel pahalı malzemelerle izole edildi. Buzdolabının bakımı yapıldı. Beyni değişti, gaz basıldı. Sonuna kadar açtığınızda üzeri buz tutacak kadar iyi çalışıyor ve çok iyi soğutuyor.

 

5. Dümen sisteminin bakımları yapıldı. İçi komple sökülüp tamamen yenilendi.

 

Zaten gövde, motor, yelkenler, içi, dışı , elektronikleri iyi durumdaysa, donanımı da normalde bile ekstra para verip almayacağıniz şeylerle fazla fazla mevcutsa, neye para harcayacaksınız ki? Hiçbir masraf etmenize gerek yok.

 

Konfor ve güvenlik için birçok eksikleri fazla fazla tamamlanmış, uzun yoldan gelmiş, hiçbir problem yaşatmamış ve tekar yola çıkmaya hazır. Güneş panelleri sayesinde sahilden elektrik ihtiyacına gerek kalmadan günlerce gezebilirsiniz. bir de su yapıcı alırsanız, nuhun gemisi gibi haftalarca denizde kalabilirsiniz.

 

Detaylara gelince:

 

 

 

1-komple salon ve baş kabin minderleri yeniden kaplandı.

2- minderler ve bimini çok iyi durumda. Temizleyiciye verildi.

3-2019 başı kara bakımı

4- Telsiz, Gps, derinlik ölçer, hız göstergesi,

5- Raymarin otopilot

6- 33 hp Mitsubishi sole marine motor. Henüz 2216 saatte.

7-Jabsco tuvalet

8- Müzik sistemi

9- Üç kamara

10- 3 akü. Bir tanesi sıfır yeni marin akü. Ayrıca bir tane de çok iyi durumda yedek akü var.

11-Her kamarada 1 adet salonda vantilatör

12-Tüm pencerelere sineklik

13- 2,5 hp 4 zamanlı suzuki outboard motor ve Herkules bot

14- Starter ve şarj dinamosu bakımları yapıldı

15-iki adet kıç çapası mevcut

16-hidrofor

17- 70 m zincir

18-150w güneş paneli

19-Güneş paneli ayırıcı ve 12 volt şarj çıkışları

20- Redresör

21- 2019 tatlı su tankı değişti

22- 2019 buzdolabı beyni değişti, gaz basıldı.

24-2019 arka havuzluk tahtaları zımparalanıp 4 kat tik yaģı sürüldü. 

 

Ad Type Used
Yacht Type Sail Boats
Flag Yabancı
Country Türkiye
City Muğla
Marina Place Bodrum
Make Beneteau
Model First 35
Date of Build 1981
Length 36.0 ft - 11.00 mt
Width 13.0 ft - 4.00 mt
Draft Belirtilmemiş
Weight 12000 lbs - 6.00 tons
Engine Brand Mitsubishi
Number of Engines 1
Engine Power 33 HP
Engine Hours 2216
Fuel Type Diesel
Fuel Tank 16 gal - 60 ltr
Water Tank 66 gal - 250 ltr
Total Cabins 3
Number of Beds 8
WC 1
Equipments
 • Autopilot
 • GPS
 • VHF
 • Inverter
 • Electric Anchor
 • Audio/Video
 • Inflatable Boat
 • Pasarella
 • Refrigerator
Mainsail Area Belirtilmemiş
Genoa Area Belirtilmemiş
Baloon Area Belirtilmemiş
Salma Boyu Belirtilmemiş
Other Ads
[] []


escort sirinevler wormax