Satılık Tekneler

California, Trump’dan Hastane Gemisini İstedi
3/21/2020 California, Trump’dan Hastane Gemisini İstedi
California valisi, Başkan Trump’dan ABD Donanması’na ait hastane gemisini acilen California’ya göndermesini istedi. Geminin, önümüzdeki sekiz haftalık süreçte öngörülen koronavirüs vakalarındaki büyük artış sebebiyle, acilen Los Angeles limanına gönderilmesi istendiği belirtildi. 

hastane gemisi

Hafta başında Trump’ın açıklamalarına göre; Mercy ve Comfort isimli Donanma’ya ait hastane gemilerinin hizmete başlayacağı öğrenilmişti. Buna karşın ABD savunma yetkilileri, gemilerin acil durum görevine henüz hazır olmadığını ve Virginia eyaletinde bakım çalışmalarının devam ettiği açıkladı.

İsmi açıklanmayan bir ABD savunma yetkilisi; Mercy adlı geminin San Diego’dan, 11 bin kişiden fazlasının enfekte ve 187 kişinin de hayatını kaybettiği ABD’nin, koronavirüsün en yaygın görüldüğü Seattle bölgesine kaydırılacağını açıkladı.

ABD’nin en kalabalık ikinci şehri Los Angeles için hastane gemisi çağrısını Trump’a yazdığı bir mektupla bildiren Newsom, şehrin bu salgından orantısız bir biçimde etkilenebileceğinin altını çizdi. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.