Satılık Tekneler

Antigua’da Korkutan Yarış Kazası!
3/16/2020 Antigua’da Korkutan Yarış Kazası! Geçtiğimiz hafta Antigua’da yarışan J Class yelkenli yatlardan Svea ve Topaz korkutucu biçimde çarpıştı. Topaz yatından bir kişi denize düştü ve şans eseri can kaybı yaşanmadı. 

Antigua’da Korkutan Yarış Kazası

Superyacht Challange Antigua yarışında yaşanan akıl almaz kazanın video görüntüleri, sosyal medyada yankı uyandırdı. Yarışan diğer bir J Class yelkenli yat, Velsheda’dan çekilen videoda 43,6 metrelik Svea’nın, 42,6 metrelik Topaz isimli yelkenliye kıç tarafa yakın iskele bordasından çarpma anı açıkça görüntülenmiş. Çarpışma esnasında denize düşen takım elemanının havadaki görüntüsü ise, yürekleri ağızlara getirici düzeyde. J Class sınıf birliğinin açıklamasına göre, olay 12 Mart tarihinde gerçekleşen ilk yarışın startına kısa bir süre kala gerçekleşti. Kazada iki yelkencinin yaralandığı ve tedavi altına alındığı belirtiliyor. Her iki teknenin de hasar aldığı ve anında yarışı terk ettiği açıklamada ayrıca yer alıyor. 

Antigua’da Korkutan Yarış Kazası

43 metrelik J Class yelkenlisi Svea, 2017’de suya indirilmişti. J Class filosunun en genç üyesi olan Svea’nın çarptığı Topaz ise, 1935 Frank Paine tasarımı olan ve 2015’de Holland Jachtbouw tarafından suya indirilen bir diğer modern J Class.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS
carpoint