Satılık Tekneler

ABB’nin Çevreci Atılımları Sürüyor
6/20/2018 ABB’nin Çevreci Atılımları Sürüyor Deniz taşımacılığında sürdürülebilirliğin peşinde olan ABB, her geçen gün büyüyen sektörde daha çevreci olmak zorunluluğunun farkında. 

ABB’nin Çevreci Atılımları Sürüyor

110 seneden fazladır denizcilik sektörüne çeşitli elektrik sistemler sunan ve her geçen yıl daha verimli çözümler oluşturmanın peşinde olan ABB, günümüzde 1300’den fazla gemiye sistemler entegre etmiş bir firma. 1990 senesinde Azipod itiş sistemi ile gemilere elektrikli itişi mümkün kılan firma, bu sayede sadece daha verimli seyirler yapan gemiler değil; aynı zamanda daha konforlu seyirler yapabilen gemilerin ortaya çıkmasına katkı sağladı. Şimdi ise geleneksel fosil yakıt yerine elektrik aküleri ve yakıt hücreleri kullanarak, sektörün sürdürülebilirliğine güç katıyor.

ABB’nin Çevreci Atılımları Sürüyor.

ABB, 2017’nin ilk çeyreğinde imzaladığı elektrikli hibrit buz kırıcı gemi kontratıyla senede 700 bin ton yakıt tasarrufunun kapısını açmış oldu. 

ABB’nin Çevreci Atılımları Sürüyor..

Fütüristik SeaBubbles tasarımı da, ABB’nin geleceğe yaptığı yatırımlardan en yenisi olarak karşımızda. Deniz taşımacılığında belki de bir devrim niteliğinde olacak olan bu tasarım, sıfır emisyonla seyreden bir deniz taksi. Bu deniz taksinin önemli niteliklerinde biri de, ABB Ability teknolojisi olan OCTOPUS sistemiyle donatılmış olması. Bu sistem, geminin tüm operasyonunu kontrol edebiliyor ve sanal ortamda tüm sistemlere anında müdahele imkanı sağlıyor. 


 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.