Satılık Tekneler

45 Metre Yelkenli, 21 km Uzaklıktaki Tesise Karadan Taşındı!
4/26/2021 45 Metre Yelkenli, 21 km Uzaklıktaki Tesise Karadan Taşındı! Baltic tarafından inşa edilen 45 metre boyundaki yelkenli süperyat Path, inşa edildiği tersaneden 21 kilometre uzaklıktaki, suya indirileceği tesise karadan taşındı.

Baltic 146-Path

Baltic 146
olarak anılan yelkenli süperyat projesi, ilk olarak Kasım 2018’de açıklanmıştı. Ölçülen hacmi 280 GT olan yelkenli, Baltic’in inşa ettiği, hacmen üçüncü en büyük yelkenli olma özelliğini taşıyor. Path’in arması Mayıs ayında monte edilmiş olacak ve hemen ardından deniz testlerine başlanacak.

Baltic 146-Path

Baltic’in Bosund tesislerinden Jakobstad’a taşınan yelkenli süperyatın gövdesi, genel olarak yerel çevreyollarından geçirildi. Gövdesine göre özel olarak tasarlanan, ikili treyler vasıtasıyla taşınan Path için geçtiği yolların çoğu trafiğe kapatıldı. 

Baltic 146-Path

Baltic 146 yelkenli süperyat Path, 4 ayrı misafir kamarasına sahip. Toplamda 8 kişilik konuk grubunu misafir edebiliyor. 4 ayrı mürettebat kamarasında ise, 7 kişilik mürettebat kapasitesi mevcut. Sahibi için tamamen özel olarak tasarlanan yelkenlinin mühendisliği ve iç mekan tasarımları, Judel/Vroklijk & Co tarafından yapıldı. 

Baltic 146-Path

Path’in çift pala ve hareketli salması, draftını 3,4 metreye kadar sığlaştırabiliyor. Manevra kabiliyeti hayli yüksek olan yelkenlide, 405 kW’lık Scania makine tercih edilmiş. Yelkenlinin öne dönük çekiş pervanesi, aynı zamanda geriye doğru döndürülerek kuyruk pervanesi görevi de görüyor.

 
Baltic 146-Path

www.balticyachts.fi

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.