Satılık Tekneler

36. America’s Cup Yeni Zelanda’nın!
3/17/2021 36. America’s Cup Yeni Zelanda’nın! America's Cup

Bu yıl 36.’sı düzenlenen, dünyanın en eski resmi spor organizasyonu olan America’s Cup’da zafer Emirates Team New Zealand’ın oldu. Kupanın son sahibi olarak İtalyan ekibi Luna Rossa Prada Pirelli ile 36. America’s Cup finalinde mücadele veren Yeni Zelanda ekibi, son beş yarışı üst üste kazanarak finallerin galibi oldu. 

Emirates Team New Zealand

Prada ana sponsorluğunda düzenlenen 36. America’s Cup finalleri, gerçekleşen 10 yarışın ardından sonuca vardı. Yarışların ilk aşamalarında, yeni AC75 sınıfı foiling yelkenlilerle borda bordaya yarışma konusunda hayli tecrübesiz olduğu gözlenen ekipler, şampiyonanın özellikle final bölümünde tekneler ile yarışmaya çok hızlı adapte olduklarını kanıtladı. 

Emirates Team New Zealand

36. America’s Cup finallerinin ilk yarışları oldukça çekişmeli geçti. Birbiri ardına galibiyetler alan rakipler arasındaki performans farkı, sekizinci yarıştan sonra öne çıktı. Son beş yarışı üst üste kazanan Emirates Team New Zealand, onuncu yarışın ardından skoru 7-3’e getirerek büyük kupanın ‘evde kalmasını’ başardı. 

Emirates Team New Zealand

Kaybeden taraftan Francesco Bruni, Luna Rossa Prada Pirelli takımına ve tüm destekçilerine teşekkür ederken; ''Bu iş bitmiş değil. Burada kazandığımız muazzam tecrübeyle yeniden deneyeceğiz. Teşekkürler İtalya.'' açıklamalarında bulundu. 

America's Cup

Galip gelen tarafın skipper’ı Peter Burling, taraftarlarına yeterince teşekkür edemediği için hicap duyduğunu dile getirdi. Burling; ''Başbakandan lise öğrencilerine kadar her kesimden mesajlar alıyoruz. Bu takımımız için dünyalara bedel. Her hafta yeni bir şey öğrendik ve bugün bu teknenin gerçekte neler yapabileceğini gösterdik. Kendi sularımızda bu zaferi elde etmek tüm ekibimiz için gurur verici'' dedi.
    Fotoğraflar: Fotoğraflar:  ACE / Studio Borlenghi
Richard Gladwell, Sail-World.com / nz
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.