Satılık Tekneler

29 Metre Yelkenli Asia, Endonezya’da Battı
11/26/2019 29 Metre Yelkenli Asia, Endonezya’da Battı 29 metre boyundaki Asia isimli yelkenli yat, Endonezya kara sularında, kıyıdan 55 mil açıkta battı. Denizde belirlenemeyen bir objeye çarparak gövdesinden büyük hasar aldığı ve bu sebeple battığı bildirilen yelkenlideki 4 mürettebat, servis botuna binerek kazadan yara almadan kurtuldu.

Asia ,yelkenli yat

Malezya bayraklı yelkenli Asia’nın kaptanı, kazanın ardından yaptığı yardım çağrısı neticesinde arama kurtarma ekiplerini harekete geçirdi. Sahil güvenlik ekipleri tarafından Endonezya’nın Bima adasında bulunan mürettebatta kaptan, yatın bir cisme çarptıktan sonra batmaya başladığını teyit etti. Sahil güvenlik, tüm mürettebatın güvende olduğunu ve gerekli tüm desteğin kendilerine yapıldığını belirtti. 

Batan yelkenli Asia, çelik ve alüminyumdan inşa edilmiş ve 2009’da suya indirilmişti. Asia, Güneydoğu Asya’da başarılı bir charter geçmişine sahip olan ve Fraser tarafından satış listesinde yer alan bir yat idi. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS