Satılık Tekneler

142 Metrelik Lürssen 'Opus' Suya İndi
7/10/2020 142 Metrelik Lürssen 'Opus' Suya İndi Opus

Lürssen
’in Project Redwood olarak bilinen 142 metrelik süperyat projesi tamamlandı ve tersane tarafından suya indirildi. Süperyatın isminin ‘Opus’ olduğu öğrenildi.

Opus

6 kat güverteye sahip dev süperyat ilk kez görüntülendi. Opus isimli 142 metrelik süperyatın inşa aşamasında, teknik olarak ilk defa Ocak 2019’da suya indiği ve projelendirme aşamasında söz verildiği üzere, bu yılın ikinci yarısına yetiştiği belirtildi. 

Opus

Süperyat Opus, İtalyan tasarım stüdyosu Nuvolari Lenard tarafından tasarlandı. Proje ilk olarak, Aralık 2015’te Moran Yacht & Ship tarafından 139 metre olarak açıklanmıştı. ‘Project Redwood’ olarak adlandırılan projede, birden fazla sportif aktivite ve profesyonel dalış için özel tesisler mevcut. İki ayrı helikopter pisti bulunan süperyat, 15 metreye kadar servis teknesi taşıyabiliyor. 

Opus

Opus’un iç mekanları da Nuvolari Lenard imzası taşıyor. 20 kamaralı süperyatta, toplam 36 misafir konaklayabiliyor. Misafir kapasitesini kağıt üzerinde de arttırabilmek amacıyla Opus, ‘Yolcu Yatı Kodu’ altında inşa edildi.

Opus

Süperyat Opus, tersaneden çıkıp sahibine teslim edildiğinde dünyanın en büyük 15. süperyatı olarak kayıtlara geçecek.

 
www.lurssen.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

bence cok guzeeellllll

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS