Satılık Tekneler

110 Metre Polar Queen Araştırma Gemisi Olacak
7/6/2021 110 Metre Polar Queen Araştırma Gemisi Olacak Boyu 110,6 metre olan endüstriyel açıkdeniz gemisi Polar Queen, yüzer araştırma gemisine dönüştürülmek üzere etraflı refit işlemine girecek. Açıklanana göre, şimdiye kadar geliştirilmiş en sofistike denizcilik teknolojilerine sahip olacak. 

Falkor (Too)

Adı, Falkor (Too) olarak değiştirilecek olan gemi, öncesinde deniz üzerine rüzgar tarlaları kurmak ve inşa etmek amacıyla tasarlanmıştı. Schmidt Ocean Institute tarafından satın alındıktan sonra, firmanın bilimsel araştırma programını geliştirmek amacıyla refit işlemi için karaya çekildi. Schmidt Ocean Institute’un mevcut araştırma gemisi Falkor, 2012’den beri hizmet veriyor. Boyu 82,9 metre olan Falkor, bu güne kadar 1000’den fazla bilim insanına ev sahipliği yaptı ve 1,25 milyon milden fazla okyanus tabanı haritası çıkardı. 

Falkor (Too)

Schmidt Ocean Institute’a hizmet vermek amacıyla refit işlemine giren Falkor (Too)’nun 2022’de hazır olması ve organizasyon için yeni bilim programını başlatması planlanıyor.
 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.