Satılık Tekneler

Zuccon’un 308 Feet’lik Dev Tasarımı
08.08.2016 Zuccon’un 308 Feet’lik Dev Tasarımı İtalyan Zuccon International Project’in bir bölümü olan Zuccon Superyacht Design firması, 308 feet boyundaki dev süperyat tasarımının ilk görüntülerini paylaştı. ‘Teti’ olarak adlandırılan tasarımı firmanın ‘deneysel projesi’ olarak karşımızda. Asıl olarak üst güverteye odaklanmak üzere çalışılan süperyat tasarımı ‘alansal evrim’ şeklinde nitelendiriliyor.

Teti

Süperyatların çoğunda alışılagelmiş olan ana güvertenin kıç tarafındaki açık alan, kıç tarafta su seviyesinde beach club ve güneş güvertesi düzeninin aksine Teti, tamamen misafirlerin keyfine hitabeden üst güverte yaşam alanıyla karşımızda. Bu güvertenin kıç tarafında yemek masası ve yüzme havuzu yer alıyor. Üst güvertenin baş tarafında ise kapalı yemek bölümü ve ikinci yüzme havuzuna erişim imkanı düşünülmüş. Basın açıklamasında: ‘Genellikle teknik operasyonlar için gerekli donanımların bulunduğu bu baş tarafta beklenenin aksine güneşin keyfinin sürüleceği havuzlu geniş bir teras ortaya çıkardık.’ diyen tasarım ekibi, açık yaşam alanlarının yeniden düşünüldüğü bu ‘deneysel’ tasarımlarında neye önem verdiklerinin altını bir kez daha çizmiş oldu. 

teti

Süperyat Teti’nin bir diğer dikkat çekici tasarım unsuru ise tamamen tekne sahibine ayrılmış olan özel güverte katı. Yine özel bir merdivenle erişilebilen bu güverte katı, charter amacıyla kullanıldığında ikiye bölünerek iki ayrı suit şeklinde de kullanıcıya hazırlanabiliyor. Beach club ve ana güverte arasında konumlanan bölümde ise gövdenin iskele tarafından açılan kapağıyla tasarlanmış servis teknesi garajı yine süperyatın öne çıkan özellikleri arasında.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder