Satılık Tekneler

Zabo Racing, Class1’e Katılıyor
10.11.2016 Zabo Racing, Class1’e Katılıyor

Zabo Racing, UIM Class1 Dünya Offshore Şampiyonası'na katılacak yeni bir takım olarak duyuruldu. Geçtiğimiz yıllarda Class1 Dünya Offshore Şampiyonası'na ünlü Türk pilot Uğur Işık ile katılan Norveçli Zabo Racing takımı, 21 - 25 Kasım 2016 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dabi’de düzenlenecek olan UIM Class1 Dünya Offshore Şampiyonası'na katılacak.

Zabo Racing

Zabo Racing takımında ise, tamamen yeni ancak tecrübeli pilotlar yer alacak. Ünlü İtalyan gazcı pilot Giovanni Carpitella ile bir başka tecrübeli isim İngiliz Ian Blacker, 2016 sezonunda takımın pilotları olarak görev yapacaklar. Takımın menajeri Oivind “Simon” Dreier Sivertsen yaptığı açıklamada; “Farklı bir ikili ile bu yıl ki şampiyonada start alacak olmamız, takımın uluslararası hedefleri ve geleceği için heyecan verici bir gelişme olacaktır. Son 12 aydır Class1 yarışlarında yaşanılan olumsuz koşullar nedeniyle, takımın pilotları Christian Zaborowski ve Niclas Johansson başka projeler üzerinde çalışıyorlar. UIM’in yeni promatör belirlemesi sayesinde, şampiyona yeniden başlayacak ama pilotlarımız bu yarışlara katılamayacaklar.”

Zabo Racing2 Zabo Racing3

“Giovanni Carpitella, Class1 yarışlarında büyük saygınlık kazanmış bir pilot ve biz kendisi ile uzun yıllar boyunca rakip olarak yarıştık. Bu sefer Class1’de İngiliz Ian Blacker ile birlikte bizim takım için yarışacaklar.

Zabo Racing takımı, Class1 Dünya Offshore Şampiyonası yarışlarında, 2013 ve 2014 yıllarında Türk pilot Uğur Işık ile Christian Zaborowski ikilisi, üst üste Dünya ikinciliğini kazanarak ne kadar istikrarlı bir takım olduklarını ortaya koymuşlardı. Giovanni Carpitella, 2015 yılında Class1 Dünya Offshore Pole Position Şampiyonasını kazanmış ve Dünya Offshore Şampiyonasında ise Fendi takımında Luca Formilli ile üçüncülüğü kazanmışlardı.

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder