Satılık Tekneler

YXT 20 Destek Gemisi
29.07.2016 YXT 20 Destek Gemisi Hollandalı tersane Lynx Yachts, YXT 20 serisi destek gemisinin denize indirildiğini duyurdu. Süperyatların boyutlarını büyütmek yerine, son zamanlarda destek gemileri ile arzu edilen tüm eğlenceye gölge gemiler ile sahip olmak tercih edilmeye başlandı.

Lynx Yachts, YXT 20

YXT 20 tersanenin ürettiği, serisinin ikinci süperyat destek gemisi olarak hizmet verecek. 21,45 metre uzunluğundaki süperyatın gölgesinde, ona destek vermek amaçlı gemi daha önce üretilen ve 2014 yılında denize indirildikten sonra, geçen yıl satılan 24 metre uzunluğundaki YXT 24 model destek gemisi ile benzer özellikleri taşıyor.

Lynx Yachts, YXT 20,

YXT 20 destek gemisi, Lynx Yachts tersanesinin kendi tasarım ofisinde tasarlandı. Gövde rengi olarak beyaz rengin seçilmesinin nedeni, daha estetik bir yat elde edebilmek olduğunu söylüyorlar. YXT 24 destek gemisinin gövde rengi ise, tam aksine dikkat çekicilikten uzak gri renkti.

Destek gemisinin iç dekorasyonunu Franck Darnet Design firması tasarlamış. Güvertede iki mürettebat kamarası, mutfak ve çamaşırhane bulunuyor. Esnek depolama alanları soğuk hava dolabı, şarap mahzeni veya istenildiğinde ilave konaklama alanı olarak da kullanılabiliyor.

Lynx Yachts, YXT 20,,

Kıçta iki adet vincin her biri 1,54 ton kaldırma kapasiteli. Her biri beş metre kol açıklığına sahip ve 360 derece dönebiliyorlar. Böylece, tender hizmet tekneleri ve jet skiler kolaylıkla 45 metre karelik depolama alanına yüklenebiliyor.

Destek gemisinin diğer önemli özelliklerinden birisi ise, güvertenin altındaki 30 metreküp hacimli depolama bölümü. Destek gemisine görsel değer katan bir diğer özellik ise, kıçtaki 4 metrelik bölümün tik kaplaması ve pasarella sayılabilir. 

Lynx Yachts, YXT 20,,,

YXT 20, gücünü bir çift 715 HP Cummins QSM11 dizel motordan alacak ve 14 knot hızda 9.000 deniz mili menzile sahip olacak. Geminin maksimum hızı ise 15,5 knot civarında olacak.

Bu destek gemisi Hollanda’da destek gemileri standardına uygun olarak inşa edildikten ve denize indirildikten sonra, Akdeniz’e açılacak ve Güney Fransa’da süperyatlara destek verecek.

Lynx Yachts, YXT 20,,,,,

Lynx Yachts “Yacht X Tender” yatlara destek bölümü, YXT yeni YXT 20 serisinin ilk gövdesini teknik olarak 14 Temmuz günü denize indirdiğini duyurduktan sonra, ilk modelin 28 Eylül - 1 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Monaco Yacht Show’da sergileneceğini duyurdu. YXT 20, Monako’da tasarımcılar galerisinin ilerisinde destek gemileri bölümünde yer alacak. 

YXT 20
destek gemisi, halen satışta bulunuyor. Fraser Yachts tarafından Şubat ayında satışa çıkartılan destek gemisinin, Monaco Yacht Show sırasında alıcı bulması bekleniyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder