Satılık Tekneler

Yüzen Ev - WaterNest 100
22.03.2016 Yüzen Ev - WaterNest 100 İtalyan mimar Giancarlo Zema tarafından tasarlanan çevre dostu güneş enerjili yüzen ev WaterNest 100, tüm enerjisini tamamıyla güneş enerjisinden almaktadır. Yüzen ev 100 metrekarelik dairesel bir yapıdan oluşuyor. Yapının % 98’i geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak elde edilmiş ve çatısında bir dizi güneş paneli yer alıyor.

WaterNest 100

WaterNest 100 projesi, mimarın su üstünde yaşam konsepti tasarımı konusundaki ilk çalışması değil. Daha öncesinde de mimarın, bir yüzen apartman ve yat şeklinde tasarlanmış bir ev projesi bulunuyor. WaterNest 100 ise, kısa süre içerisinde gerçeğe dönüşebilir.Tasarımcı Zema, su kuşlarının kendileri için yaptıkları yuvalardan bu projesinde ilham aldığını söylüyor. Mimar, su kuşlarının yaşadıkları ve yavrularını büyüttükleri doğa ile uyumlu su üstündeki yaşamı, insanlarında yüzer evde yaşamlarını sağlamayı amaçlamış.

WaterNest 100-2 WaterNest 100-3

Yüzen ev sığ koylarda, sakin denizlerde ve göllerde kullanılmak üzere 12 metre çapında ve 4 metre yüksekliğinde inşa edilecek. Yüzen evin gövdesi, geri dönüştürülen alüminyum ve konstrüksiyonu lamine ahşap. İç bölümlerde kullanılan ahşap kaplamalarda ise, denizdeki hava koşullarına dayanıklı hale getirilen malzemeler kullanılmış. 

WaterNest 100-4

Elektrik enerjisi, evin çatısındaki 60 metre kare alanı kaplayan güneş enerjisi panellerinden elde ediliyor. Basık kubbe şeklindeki çatıyı kaplayan güneş panelleri ile, maksimum 4kWh enerji elde edilebilecek. Ancak, normal koşullarda elde edilebilecek enerjinin 1 kWh olacağı belirtiliyor.

WaterNest 100-5

WaterNest 100' ​deki mikro havalandırma sistemi sayesinde, zeminden tavana kadar kullanılan malzemelerin içindeki mikro havalandırma kanalları ile içeriye taze hava alınmakta. Yüzenev minimum bakım gerektirecek şekilde tasarlanmış. Ayrıca, otomatik ısı kontrol sistemi sayesinde evde düşük enerji tüketimi elde edilmiş. 

WaterNest 100-6

WaterNest 100, farklı amaçlar için kullanılmak üzere tasarlanabiliyor. Bir ev olarak tasarlanmak istendiğinde, bir büyük salon ile birlikte iki veya dört yatak odası olabiliyor. İstenildiğinde bir ofis, bir restoran, bir dükkan, sergi merkezi veya bir lounge bar olarak da hizmet verebilecek.

WaterNest 100-7

WaterNest 100, tamamen otomatik olarak kontrol edilecek. Işıklar, ses sistemi, perdeler ve panjurlar otomatik kontrollü olacak. Havalandırma, aydınlatma ve ses sistemleri için hafızalı profiller kullanılabilecek. Ayrıca, tüketilen enerji miktarı da bir panelden izlenebilecek.

WaterNest 100-8

Tasarımcı mimar Zema tarafından yapılan tanıtım sonrasında, kendisi bu yüzen evin ilk prototipini görmek için sabırsızlandığını söylüyor. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.