Satılık Tekneler

Yılın İlk Yatlarını Feadship Denize İndirdi
05.01.2017 Yılın İlk Yatlarını Feadship Denize İndirdi Feadship tersanesi “küçük gezi sınıfı” serisinin son iki yatını, yılın ilk iki yatı olarak 2 Ocak 2017 günü denize indirdi. Lagoon Cruisers, serisi olarak adlandırılan 33,45 metre uzunluğundaki motoryatların dördüncü ve beşinci gövdeleri, Feadship tersanesinin hangarından çıkarak deniz ile buluştu.

Lagoon Cruisers

Lagoon Cruisers serisi yatların ilki geçtiğimiz yıl Şubat ayında denize indirildikten kısa süre sonra, bir kaç hafta ara ile ilk üç gövdesi (Avatar, Kamino ve Moon Sand Too) müşterilerine teslim edilmişti. 

Yatçılık dünyasında 2017 yılının ilk denize inen yatları olarak yerini alan Lagoon Cruisers serisinin 4. ve 5. gövdeleri Feadship tersanesinin Aalsmeer tesislerinde denize indirildikten sonra, son düzenlemeleri tamamlanacak ve testlerine başlanacak.

Lagoon Cruisers.

Serinin ilk startı dört yıl önce bir müşterinin talebi ile başlamıştı. Feadship 40 metre ve üzerindeki ürettiği yatlar ile bilinmesine rağmen müşteri, daha küçük ölçülerde, doğal olarak da daha sığ sularda seyir yapabilecek ve marinalara bağlanma zorunluluğu olmadan seyahat edebilecek bir yat istemişti.

Proje hem müşteri, hem de Feadship için ancak, minimum üç motoryat üretildiği anda ekonomik olacaktı. Eğer, müşteri yatın iç dekorasyonunu kendi isteği doğrultusunda şekillendirebilme hakları olan iki alıcı daha bulabilirse, proje gerçek olabilecekti. Ama, müşteri iki alıcı değil dört alıcı buldu.

Lagoon Cruisers..

Her bir Lagoon Cruisers yatın gövde numaraları farklı olsa da, dış görünümü birbirine benzemektedir. Motoryatların gemi inşa mühendisliği ve dış tasarım mimarisi, De Voogt Naval Architects'in tarzı ve stilini taşıyor. İlk iki Avatar ve Moon Sand Too yatlarının iç dekorasyon projesini tasarlayan Bannenberg & Rowell, beşinci gövdenin de iç dekorasyonunu gerçekleştirecek.

Yatın en çarpıcı özelliği, dış görünümde camın önemli ölçüde kullanılmış olmasıdır. Diğer Feadship yatlarının aksine, çok fazla cam yüzeye sahip olan Venüs'ten bile; bugüne kadar tersanenin ürettiği projeler arasında dış profilde en çok cam kullanılan model Lagoon Cruisers serisi yatlar oldu.

Lagoon Cruisers...

Lagoon Cruisers yatlarının en dikkat çekici bir başka özelliği, iç mekanlarının verdiği duygu. Bu ferahlık duygusunun en önemli etmeni ise, ana salon tavanının 2,45 yüksekliği. 35 metre boyundaki bir yatta beklenenden, hatta megayatlardan bile daha geniş hissi veriyor. Ayrıca, salon ve yemek odası bölümündeki cam duvar kombinasyonlarının etkisi oldukça hoş görünüyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.