Satılık Tekneler

Yeni Zelandalı İkiliden Tam Elektrikli Tasarım
01.04.2016 Yeni Zelandalı İkiliden Tam Elektrikli Tasarım
JP RIBS ve tasarımcı Kit Carlier Design, tam elektrikli bir servis teknesi geliştirdi. Elektrik motorlu teknelerin piyasada zaten yer aldığını belirten JP RIBS direktörü, asıl sorunun performans anlamında yaşandığını söylüyor. 

elektrikli-servis-teknesi

Carlier; ''Bizim tasaradığımız tekne, hibrit değil 100% elektrikli. Ortaya koyduğu yüksek performans ile dizel servis teknelerinin yerini rahatlıkla alacak bir tasarım.'' dedi.

Birçok tekne sahibini ilgilendiren emisyon konusu, üretiminde kullanılan düşük karbon salınımlı malzemeleri sayesinde bu yeni tasarımı tamamen çevre dostu bir tekne haline getiriyor. 

elektrikli-servis-teknesi-2

Teknolojiye olan ilgisinin kendisini bu projeye ittiğini söyleyen Carlier,; ''Tesla Model S ile gerçekleştirdiğim sürüşün ardından lüks ve sessizliğin, yüksek performans ile birleştiği ve sıfır emisyon ile sıfır yakıt masrafı olgularının, bana bu fikri deniz endüstrisinde neden olmasın sorusunu sormaya itti.'' dedi.

Piyasadaki hibrit elektrik teknelerle ilgilenen Carlier, bunların kısa çalışma süreleri ve düşük performanslarıyla ‘anagemiye’ olan muhtaçlığını, performanstan ödün vermeden ortadan kaldırdı. Jet itiş sistemiyle çalışan Carlier’in yeni tasarımı, 35 knot sürate çıkabiliyor. 20 knot süratle tam iki saat boyunca seyir yapabiliyor. Oldukça hafif gövde yapısıyla inşa edilecek olan servis teknesi 6,2 ve 8,2 metre boy uzunluklarıyla piyasaya çıkacak. 

elektrikli-servis-teknesi-3

Üretim aşamasına geçiş için mühendislik bazında da tamamen hazır olan konseptin ilk tanıtımı, 7-10 Nisan tarihinde Singapur Yat Fuarı’nda yapılacak.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.