Satılık Tekneler

Yeni Wally 93 İçin İmzalar Atıldı
17.01.2017 Yeni Wally 93 İçin İmzalar Atıldı Wally firması 2017’ye başarılı bir başlangıç yaptı. Yarış-gezi sınıfı bir yelkenli olan yeni Wally 93, firmanın eski bir müşterisi olan, tecrübeli bir yatçı için tasarlandı ve geliştirildi. Yatın yapımına ise, kontratın imzalanmasının hemen ardından başlandı.

Wally 93  

Belirgin bir biçimde geniş kıç ve büyük iç hacimler sunan yeni Wally 93 tasarımı, en yeni gövde çizgilerini üzerinde barındırıyor. Yeni jenerasyon bir yarış-gezi yelkenlisi olan Wally 93; aşırı süratli ve oldukça konforlu bir yat. Wally firmasının kurucu sahibi Luca Bassani, bu yeni tasarımın tamamen Wally DNA’sını yanısıttığını söylüyor. ''Benzersiz gezi özelliklerini muazzam performansla birleştiren yeni Wally 93, alışılagelmişin çok ötesinde bir yat.''sözleriyle yeni tasarımlarını özetliyor.

Wally 93.

Özel yapım bir yat olan yeni Wally 93, Judel Vrolijk’in geliştirdiği bir tasarım. Sadece 35,5 ton ağırlığında olan yat, çok daha büyük Wallycento’lardan daha kuvvetli bir armaya sahip olacak. Yeni Wally 93’ün dikkat çeken diğer özelliklerinden bir diğeri ise, su kesimini 4,5 metreye kadar indirgeyebilen çekilebilir salması. Bu salma orsa seyirlerde 6,2 metreye kadar uzatılabiliyor. Yatın mühendisliğini üstlenen Vrolijk’in belirttiği üzere, hafif ve orta şiddette rüzgara göre optimize edilmiş olan tasarım, 16 knot üzeri rüzgarda ‘sörfe’ kalkabiliyor ve rüzgar hızını kolaylıkla geçebiliyor.

Wally 93..

En gelişmiş kompozit teknolojisiyle üretilen Wally 93, emsallerine göre çok daha ‘sağlam’ ve hafif bir yat olacak. Yüksek modüllü yönsüz karbon fiber ve CNC dişi karbon fiber kalıpla üretilen Wally 93, America’s Cup teknelerinin üretim metoduyla dünyaya gelecek. Wally 93’ün teslimatının 2018 yazında yapılması planlanıyor.

Wally 93... Wally 93, 

Teknik detayları:

Boyu: 28,30 metre
Genişliği: 6,65 metre
Su kesimi: 4,5 – 6,2 metre
Ağırlığı: 35,50 ton
Rüzgarüstü yelken alanı: 503 metre
Rüzgaraltı yelken alanı: 1059 metre
Konaklama: 6 misafir + 4 mürettebat
Direk ve bumba: Southern Spars
Motor: Steyr 190 kW
İtiş: Hidrolik
Jeneratör: 12 kW
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.